SpravodajstvoWindowsZariadenia

Aplikácia detskej nemocnice bežiaca na Microsoft Surface 3 zachraňuje životy

Doktor Girish Shirali, pediatrický kardiológ v detskej nemocnici Children’s Mercy v Kansas City vytvoril aplikáciu, ktorá už zachránila nejedno bábätko a uľahčila život ich znepokojeným rodičom. Teraz sa rozširuje po celej krajine a zvažujú ju zaviesť pre mnoho typov ochorení.

Shiraliho aplikácia sa nazýva Cardiac High Acuity Monitoring Program (Srdcový monitorovací program) a beží na tablete Microsoft Surface 3 so systémom Windows 10, pripojená k databáze v Microsoft Cloud. Táto aplikácia pomohla doposiaľ u 62 pacientov v Kansas City, a teraz ju používa aj 16 rodín v Seattli.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Meranie hodnôt a okamžitá analýza v cloude

Predtým, než bola predstavená aplikácia a tablet, rodičia kontrolovali vitálne funkcie ako tep, hmotnosť a ksylíková saturácia, ktoré sú dôležitými indikátormi srdcového zdravia, doma a potom to bolo na nich, či tieto informácie poskytnú do nemocnice každý týždeň po telefóne. V opačnom prípade sestry museli rodičov zháňať, aby zistili, či majú nejaké obavy.

S touto aplikáciou, rodina zadáva informácie dieťaťa v aplikácii priebežne každý deň, a tieto čísla sa okamžite analyzujú v cloude. Ak sa zistia nejaké odchýlky od zdravých srdcových parametrov, ako je napr. príliš nízka alebo vysoká kyslíková saturácia, lekársky tím dieťaťa je automaticky upozornený. K dispozícii je tiež „Mám obavy,“ tlačidlo, kde rodičia môžu kliknúť, a tak okamžite sestru informovať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close