Anonymous opäť udreli. Hackeri hlásia ďalšie úspešné kybernetické útoky

Anonymous hackli nielen spoločnosť Rostproekt, ale aj mediálneho giganta VGTRK, ktorý prevádzkuje významné spravodajské média šíriace prokremeľskú propagandu.

Kto nepoznal hackerov z Anonymous, tak dnes ich už určite pozná. Dôvodom je, že potom ako začala vojna na Ukrajine, tak hackeri oznámili, že pomôžu našim východným susedom v boji proti Rusku na kybernetickom fronte. Doposiaľ sme mohli byť svedkami viacerých kybernetických útokov. Napríklad, hackerom sa podarilo zhodiť a dočasne znefunkčniť viacero významným médií šíriacich ruskú propagandu, rovnako pomohli distribuovať informácie ruským obyvateľom o vojenskom konflikte, alebo narušili riadny chod viacerých strategických spoločností v krajine.

V priebehu posledných dní sa hackerom podarilo hacknúť Ruskú národnú banku a zverejniť gigabajty dát o rôznych tajných dohodách a transakciách banky. Spomenúť môžeme aj úspešný kybernetický útok namierený na sociálnu sieť VK, prostredníctvom ktorej rozoslali bežným ľuďom milióny správ o konflikte.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Anonymous opäť udreli

Najnovšie hackeri oznámili dva úspešne útoky. Prvým z nich je, že sa im podarilo získať 2,4 gigabajtov e-mailovej komunikácie zo spoločnosti Rostproekt. Ide o významnú ruskú spoločnosť, ktorá pôsobí v stavebníctve. Bližšie podrobnosti v súvislosti s týmto útokom však nezverejnili.

Hackeri ďalej hovoria, že sa nabúrali do systémov VGTRK. Ide o mediálnu spoločnosť, ktorá prevádzkuje viacero významným médií naprieč Ruskom. Rovnako treba uviesť, že ide o jedny hlavných mediálnych kanálov krajiny, prostredníctvom ktorých je šírená prokoremeľská propaganda. V súvislosti s týmto kybernetickým útokom hackeri uviedli, že sa im podarilo získať viac ako 870 GB dát, ktoré posunuli organizácii DDoSecrets. K útoku sa prihlásila skupina hackerov vystupujúca pod nazvom NB65.

Pre tých, ktorí nevedia, tak DDoSecrets je nezisková organizácia, ktorá v minulosti zverejnila množstvo rôznych dokumentov opisujúcich korupciu, či iné nezákonné aktivity. Mnohí túto organizáciu označujú aj ako nástupcu WikiLeaks. Emma Best, jedna z investigatívnych novinárok medzičasom potvrdila, že už spracovávajú dáta, ktoré sa k ním dostali.

Záverom však musím uviesť, že aktuálne presne nevieme, aké informácie získali hackeri. Mali by sme sa to ale dozvedieť v najbližších hodinách, či dňoch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre