Elon Musk zvažuje, že vytvorí novú sociálnu sieť

Elon Musk zvažuje, že vytvorí novú sociálnu sieť. Hovorí, že Twitter podkopáva demokraciu a slobodu prejavu.

Elon Musk socialna siet
Zdroj: flickr.com (Thomas Hawk) (CC BY-NC 2.0)

Sociálne siete sú fenoménom dnešnej doby. Používame ich takmer všetci. Komunikujeme prostredníctvom nich s našimi priateľmi a okolím, ale aj pristupujeme k informáciám. Aktuálne tými najväčšími globálnymi sociálnymi sieťami sú Facebook, Instagram, Twitter a TikTok.

Nedávno sa im pokúsil zobrať vietor z plachiet Donald Trump, bývalý americký prezident, ktorý vytvoril sociálnu sieť Truth Social. Treba však konštatovať, že jeho sociálna sieť veľký úspech nezaznamenala a to aj napriek tomu, že sa dostala na plátky takmer všetkých médií naprieč celý svetom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Musk zvažuje, že vytvorí sociálnu sieť

Najnovšie sa téma potenciálne novej sociálnej siete spája s Elonom Muskom, ktorého určite nie je potrebné nikomu zvlášť predstavovať. Ide totiž nielen o najbohatšieho človeka na svete, ale zároveň o vizionára, ktorého sledujú milióny používateľov na celom svete.

Musk najnovšie na sociálnej siete Twitter zverejnil niekoľko statusov, v ktorých píše o potenciálnej novej sociálnej sieti. Ešte v priebehu soboty sa pýtal používateľov, či je potrebná nová platforma.

Následne prostredníctvom ďalších statusov hovoril o slobode prejavu v súvislosti so sociálnou sieťou Twitter. Ako môžete nižšie vidieť, tak Twitter prirovnal k „verejnému námestiu“, na ktorom dochádza k podkopávaniu demokracie o obmedzovaniu slobody prejavu.

V ďalšom statuse reagoval na jedného z používateľov, ktorý sa ho pýtal, či sa chystá spustiť vlastnú sociálnu sieť. Musk mu na otázku odpovedal, že seriózne zvažuje túto možnosť.

Dnes je ešte predčasne hovoriť o tom, či Elon Musk spustí vlastnú sociálnu sieť ako aj o tom, či by bola úspešnou. Na druhej strane treba uviesť, že Musk je človekom, ktorý svoje slová premieňa v realitu. Uvítali by ste novú sociálnu sieť? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre