Anonymous hackli stránky ruskej vesmírnej agentúry. Poslali im „štipľavý odkaz“ a nielen to

Hackeri z Anonymous zamestnávajú ruskú vesmírnu agentúru Roskosmos. Okrem znefunkčnenia stránok a štiplavého odkazu, mali ovládnuť aj ich monitorovací systém, tvrdia hackeri.

Hackeri-Anonymous_my-sme-99-percent
Zdroj: pixabay.com (janjf93)

Hackerskej skupine Anonymous sa dostáva čoraz viac mediálnej podpory. Dôvodom sú úspešné útoky namierené voči Rusku. Hackeri sa do konfliktu Ukrajina-Rusko zapojili krátko potom, ako Rusko napadlo Ukrajinu.

Medzičasom sa hackerom podarilo znefunkčniť viacero webových stránok spojených s vládou Ruska, ale aj spravodajských webov šíriacich ruskú propagandu. Samozrejme, to nie je všetko. Hackeri rovnako nabúrali aj ruské spravodajské televízie, kde odvysielali niekoľko spotov z Ukrajiny, aby informovali verejnosť, čo Putinov režim robí u svojho suseda, a rovnako sa im podarilo vydolovať cenné dáta z vládnych serverov. Tak isto nám nedovolí nespomenúť, že sa im podarilo narušiť dodávky plynu, ktoré boli zabezpečované spoločnosťou Tvingo Telecom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Hackerom sa podarilo znefunkčniť stránky ruskej vesmírnej agentúry

Najnovšie sa hackerom podarilo znefunkčniť stránky ruskej vesmírnej agentúry. Okrem iného sa dostali aj k údajom dotýkajúcich sa mesačnej misie, hovoria hackeri. Skupina Anonymous, kredit za tento útok pripísala hackerovi, ktorý vystupuje pod prezývkou „v0g3lSec“. Na útok hackerov upozornil portál theverge.com.

Okrem iného v0g3lSec zanechal Rusom aj odkaz, ktorým pravdepodobne narážal na nedávne vyhrážky Rogozina, ktoré súviseli s deorbitáciou ISS. Rogozin totiž položil rečnícku otázku: „Ak zablokujete spoluprácu s nami, kto zachráni ISS pred nekontrolovaným deorbitom a pádom na územie Spojených štátov a Európy?“ uviedol Rogozin krátko potom, ako boli oznámené sankcie západu a Európy na Rusko v súvislosti s inváziou Ruska u našich susedov.

Na jeho otázku mimochodom medzičasom odpovedal Elon Musk, ktorý odpovedal, že SpaceX s tým pomôže.

Vráťme sa však k odkazu, ktorý zanechal v0g3lSec. Ten na stránke ruskej vesmírnej agentúry napísal:

„Heyyy Russian fagss.. Sorry.. Kozmonauti ??.. idk čo povedať, choďte si nájsť peknú webovú stránku namiesto toho, aby ste sa vyhrážali ľuďom s ISS, počuli ste??

tiež nechajte Ukrajinu na pokoji, inak Anonymous naseriete ešte viac :))“

Mimochodom, stránky ruskej vesmírnej agentúry sú do týchto chvíľ stále nefunkčnými. Dostať sa k ním môžete aktuálne len prostredníctvom služby Web archív. Nižšie si môžete pozrieť snímku obrazovky spolu s odkazom od v0g3lSec.

v0g3lSec_sprava pre rusku vesmirnu agenturu po hacknuti webu
Zdroj: Vosveteit.sk (Pritnscreen/Web archive)

Tento útok na ruskú vesmírnu agentúru nie je podľa publikovaných správ ojedinelý. Rovnako treba uviesť, že pridružený hacker k Anonymous vystupujúci pod prezývkou NB65 tvrdí, že sa mu podarilo odstaviť monitorovací systém vesmírnej agentúry. Treba však uviesť, že tieto tvrdenia aktuálne nie je možné overiť. Rovnako treba povedať, že Rogozin po správach po tomto útoku na sociálnej sieti uviedol, že „všetko funguje normálne“.

Okrem iného, hackerom sa podarilo zverejniť približne 200GB dát ohľadne dodávok zbraní bieloruskej spoločnosti Teatraedr, uviedli hackeri pár dní dozadu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre