ANDROIDNávodySpravodajstvo

ANDROID: Pozrite sa, ako zapnete mód Obraz-v-obraze

Pozrite sa, ako môžete aktivovať mód Obraz-v-obraze na Android smartfónoch. Pomocou neho získate „plávajúce“ náhľady aplikácií nad inými.

Android je veľmi všestranným operačným systémom, ktorý ponúka veľké množstvo nastavení a aplikácií, prostredníctvom ktorých si ho viete prispôsobiť. Nie tak dávno sme Vám priniesli napríklad 4 šikovné spôsoby, ako na to.

Dnes by sme Vám radi dali do pozornosti ďalšiu šikovnú funckiu Android smartfónov, ktorou je mód „Obraz-v-obraze“. Vo svojej podstate ide o funkciu, ktorá umožňuje spraviť plávajúci náhľad aplikácie nad inou, s ktorou môžete interagovať. Hneď v úvode musíme však povedať, že túto funkciu  nepodporujú všetky aplikácie, ale len niektoré. Medzi tie najpopulárnejšie patria napríklad Mapy (funguje pri aktívnej navigácii), Youtube (len v prípade prémium používateľov), Chrome, VLC a ďalšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zároveň túto funkciu treba aktivovať (niektoré aplikácie majú túto funkciu zapnutú ako prednastavenú), ako na to, si ukážeme nižšie.

Zapnite si mód Obraz-v-obraze

Pre návod nižšie sme použili smartfón Xiaomi Mi 8 s Androidom 10. Nie všetky smartfóny však majú rovnakú cestu k tejto funkcii. Všeobecná cesta pre zariadenia s čistým Androidom je Nastavenia > Aplikácie a notifikácie > Pokročilé nastavenia > Špeciálny prístup > Obraz-v-obraze. Následne kliknite na aplikáciu a povoľte jej tento špeciálny režim. Prípadne, otvorte si Nastavenia smartfónu a dajte vyhľadať „Obraz“. Potom uvidíte v rámci ponuky nájdených nastavení aj režim Obraz v obraze.

V prípade Xiaomi smartfónov zapnete túto funkciu následovne:

Otvorte si Nastavenia a choďte do sekcie Heslá a bezpečnosť. Následne otvorte sekciu Nastavenia súkromia. V rámci nej zvoľte sekciu Špeciálny prístup  aplikácií.

V rámci vyššie spomínanej sekcie otvorte sekciu Obraz v obraze, v rámci ktorej uvidíte aplikácie, ktoré túto funkciu podporujú.

Mimochodom, rovnakú funkciu ponúka aj internetový prehliadač Google Chrome, ale prostredníctvom rozšírenia. Ako tento režim je možné aktivovať v počítačovej verzii internetového prehliadača Chrome, sme Vás priniesli v jednom zo starších článkov, ktorý nájdete tu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close