Android 11 mieri do jednoho z najobľúbenejších Xiaomi smartfónov, registrujete ho i vy?

Android 11 sa pomaly šíri medzi Xiaomi smartfónmi. Najbližšie smeruje do obľubeného smartfónu z minulého roku, registrujete aktualizáciu i vy?

Xiaomi Android 11
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž)

Operačný systém Android 11 nepochybne zamiešal kartami u čínskeho Xiaomi, ktorému spôsobil nemalé problémy. Čínsky gigant nedokázal adaptovať svoju nadstavbu MIUI na nový systém, pričom bola narušená stabilita systému u mnohých smartfónov. Xiaomi sa však za tieto problémy ospravedlnilo a v súčasnosti si už na aktualizácie s novým operačným systémom dáva väčší pozor, o čom svedčí i odloženie aktualizácií na MIUI 12.5 pre niekoľko zariadení. Stojí za tým práve neslávny Android 11, ktorý práve mieri do jednoho z najobľúbenejších modelov spoločnosti. O ktorom smartfóne je reč? Predsa o Redmi Note 9 Pro, informuje portál Piunikaweb.com.

Android 11

Ako sme už spomínali, Android 11 spôsobuje čínskemu gigantovi nemalé problémy. U modelu Redmi Note 9 Pro by však aktualizácia mala byť už bezpečná, keďže bez problémov prešla testerským Mi Pilot programom. Majitelia smartfónov v globálnom regióne by tak mali už v týchto chvíľach registrovať aktualizáciu, ktorá bude postupne vypúšťaná počas najbližších hodín. Pre majiteľov ostatných Xiaomi smartfónov dávame do pozornosti náš zoznam aktuálnych verzií systému, ktoré si môžete overiť v tomto článku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Redmi Note 9 Pro

Pro verzia smartfónu z minuloročnej línie Redmi Note je bezpochyby jedným z najobľúbenejších modelov súčasnosti. Smartfón predstavený na konci apríla minulého roka zaujal najmä výkonom vyššej strednej triedy a špičkovou výbavou. O výkon sa postaral čipset Snapdragon 720G. Čo sa týka výbavy, smartfón bol určený ako na fotografovanie, tak i na celodenné využívanie vďaka 5020mAh batérii a 30W nabíjaniu. Keď sme spomínali kameru, hlavný snímač má 64mpx a dopĺňajú ho ďalšie 3 snímače.

redmi note 9 series
Zdroj: Produktová fotografia

Jedinou nevýhodou oproti tohtoročnej línii je u Redmi Note 9 Pro displej. Smartfón žiaľ nezískal AMOLED displej, ktorý je tento rok najväčším dôvodom, prečo prejsť na novú „desiatku“. Model bol predstavený ešte s Androidom 10 a MIUI 11, dnes však prechádza už na nový Android 11, ktorý upravuje nadstavba MIUI 12.

Očaroval smartfón i vás a ste jeho hrdými vlastníkmi? A registrujete aktualizáciu už i u vás? Dajte nám vedieť v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre