SpravodajstvoZariadenia

Analytici tvrdia, že budúci rok sa v oblasti smartfónov vráti do predpandemických čias: Čo si pod tým máme predstaviť?

Do predpandemických čias by sme sa mali vrátiť už v priebehu budúceho roka. Výroba smartfónov by mala byť za posledné dva roky konečne dostatočná.

Keď sa ohliadneme za technologickým svetom za posledné dva roky, uvidíme, že i keď sme na trhu mohli vidieť množstvo skvelých noviniek, i tak tu niečo chýba. Ocitli sme sa v dlhotrvajúcej polovodičovej kríze, ktorá zapríčinila nielen nedostatok komponentov pre smartfóny, ale aj ich zdraženie. Navyše práve pre svetovú pandémiu sme zaznamenali menšie predajné čísla týchto zariadení či už pre ich vyššiu cenu alebo aj nedostatok zariadení na trhu. Portál Gizchina.com nás však teraz informuje o tvrdení analytikov, ktorí predpokladajú, že sa v roku 2022 vrátime späť do starých koľají, teda predpandemických čias. Čo si však pod týmto pojmom máme predstaviť?

Budúci rok bude smartfónov oveľa viac

Určite ste za posledné mesiace zaregistrovali, že novopredstavené smartfóny boli rýchlo vypredané. Dôvodom bol ako nedostatok pracovnej sily, ktorá pre pandémiu nemohla pracovať na nových zariadeniach. Opäť však môžeme zarátať i polovodičovú krízu a nedostatok súčiastok. To by sa však už v budúcom roku nemalo stať. V tomto smere sa vrátime do predpandemických čias, kedy bolo zariadení stále dostatok. Analytici totiž uvádzajú, že v budúcom roku očakávame na trhu až 1,39 miliardy kusov nových smartfónov. Len pre porovnanie, celkovo ide o nárast vyrobených kusov až o 3,8%.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Smartfóny sú na trhu stále potrebné a keď si vezmeme do úvahy, že nové kusy sú kupované a predávané každou chvíľou, toto číslo nie je ani zďaleka také vysoké, ako vyzerá. V každom prípade by sme sa konečne mohli dostať do bodu, kedy si budeme môcť kúpiť naše vysnívané zariadenie a nebudeme musieť čakať, kým sa dovyrába dostatočný počet kusov.

Najväčší rast očakáva Xiaomi, prvé miesto si udrží Samsung

Keď sa pozrieme na predpoveď analytikov, uvidíme na prvom mieste vo výrobe smartfónov opäť juhokórejský Samsung. Spoločnosť by mala v priebehu budúceho roka vyrobiť celkovo 276 miliónov nových zariadení, zatiaľ čo si v porovnaní so súčasným rokom polepší celkovo o 1,1%. Druhé miesto si uloví americký Apple s 243 miliónmi vyrobených zariadení a zaznamená rast vo výške 5,4%.

Na treťom mieste by sa malo umiestniť čínske Xiaomi. To so svojimi 220 miliónmi vyrobených kusov smartfónov zaznamená nárast celkovo o 15,8% vyrobených zariadení, čím sa vráti do predpandemických čias a prinesie dostatok smartfónov pre každého.

Top päťku uzatvárajú spoločnosti OPPO a Vivo, ktoré rovnako pochádzajú z Číny. Obe spoločnosti na našom trhu pôsobia celkom krátko, no v budúcnosti by mohli riadne zamiešať kartami. Nakoniec by sme však spomenuli, že očakávame i nárast čísel v segmente s 5G smartfónmi. Tých by malo byť budúci rok vyrobených celkovo 660 miliónov kusov. Podiel týchto smartfónov na trhu bude tak na úrovni 47,5%.

Čo poviete, myslíte si, že sa tieto predikcie podarí naplniť? A stalo sa vám už tento rok, že by váš vysnívaný smartfón nebol dostupný? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close