SpravodajstvoXiaomi

Ďalší lacný smartfón od spoločnosti Redmi je na ceste: Poteší nenáročných a vyjde i na globálnom trhu

Redmi 10 2022 bude lacný smartfón určený pre nenáročných. Nebude však úplnou novinkou, základ bude mať v tohtoročnom modeli.

Tento rok bol pre spoločnosť Xiaomi významným hlavne v prekonávaní viacerých limitov. Dočkali sme sa mnohých dostupných 5G smartfónov, skladateľného zariadenia, prvého modelu so selfie kamerou pod displejom, no na obyčajné zariadenia zo série Redmi neostal priestor. Na našom trhu sme sa dočkali len jedného zariadenia s označením Redmi 10, no ďalších typických súrodencov s označením písmenkom A, ktoré značí ešte lacnejší model, sme nemali možnosť vidieť. Xiaomi tak tento rok predstavilo len jeden model zo svojej základnej série i keď táto séria dlhodobo patrí medzi najpopulárnejšie. A budúci rok bude zrejme veľmi podobný. Podľa portálu Xiaomiadictos.com je totiž na ceste zrejme lacný Redmi 10 2022.

Model Redmi 10 2022 bude lacný, no nie až takou novinkou

Posledné úniky z certifikácií nám poodhaľujú lacný smartfón, ktorý bude spadať pod modelový rad Redmi. V tejto modelovej línii sa väčšinou nachádzajú úplne najlacnejšie a základné smartfóny, ktoré sú veľmi populárne medzi fanúšikmi lacných smartfónov. I predajné čísla spoločnosti svedčia o tom, že tieto zariadenia sa tešia veľkej popularite. A rovnako, ako model Redmi 10 tento rok priniesol špičkovú výbavu vo svojej cenovej kategórii, tak nás budúci rok bude čakať rovnaký, len upravený model.

Redmi 10
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Redmi 10 2022 bude zrejme opäť spadať do úplne základnej modelovej série s čipsetom od spoločnosti MediaTek. Podľa únikov taktiež nemáme očakávať ani prítomnosť 5G konektivity a celkovo sa bude zrejme podobať na pôvodný Redmi 10 predstavený v tomto roku. Smartfón bude taktiež predstavený i na globálnom trhu.

Pozeráme sa na zánik najlacnejšej modelovej série od Xiaomi?

Ešte minulý rok sme mali možnosť sledovať úspechy populárnej modelovej série Redmi 9 spolu s jej lacnými súrodencami. Tento rok to však nevyzeralo na predstavenie modelového radu Redmi 10 a namiesto toho nám spoločnosť priniesla lacnejšie zariadenia zo radu Redmi Note. Nakoniec sme sa tak dočkali modelu Redmi 10, ten však nie je takým úspechom, ako by sme očakávali.

A vzhľadom k tomu, že spoločnosť plánuje tento model pre budúci rok len upraviť, obávame sa, že sa momentálne pozeráme na zánik jednej z najlepších modelových línií spoločnosti. Neočakávame totiž, že pripravovaný Redmi 10 2022 získa väčšie úpravy. Tiež však nevieme, či nám Xiaomi predstaví i nejaký Redmi 11.

Kúpili by ste si takýto upravený model Redmi 10 pre rok 2022? A aký máte názor na túto modelovú sériu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close