Návody

Ako nájsť toaletu vo vašom okolí pomocou Google Maps?

Ste v cudzom meste a príde na vás potreba? Nájdite najbližšie toalety vo svojom smartfóne pomocou tohto jednoduchého triku.

Je leto, čo je pre mnohých najobľúbenejšia časť roka, ktorá je stvorená na dovolenky. Ich súčasťou je aj spoznávanie cudzieho mesta. No potreby človeka si nevyberajú a vedia prísť v akýkoľvek moment. Hľadanie toalety v cudzom meste, keď nepoznáte miestnu reč ale nemusí byť jednoduché. Jedno riešenie nám ale ponúka Google vo svojich mapách. Na informáciu upozornil web howtogeek.com.

Nájdite najbližšiu toaletu

Toalety sa nachádzajú takmer v každom podniku, no tam vás nemusia pustiť, ak nie ste zákazník. Ďalšou možnosťou sú nákupné strediská, ktoré ale často nie sú situované v úplnom centre mesta, ale na jeho okraji. Preto je vhodné nájsť verejné toalety. Často ale ide o miesta, ktoré nie sú ideálne označené a nevie o nich ani mnoho domácich. Aj preto príde vhod, keď si takéto miesto viete nájsť vo svojom smartfóne, ktorý vás k danej toalete rovno odvedie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Na nájdenie najbližšej toalety vám samozrejme bude treba zapnúť určovanie polohy. Následne sa v aplikácii Google Mapy lokalizujte kliknutím na ikonu polohy v pravom dolnom rohu. Potom do vyhľadávacieho poľa v hornej časti aplikácie napíšte výraz WC, prípadne restrooms a kliknite na enter.

To vám zobrazí kompletný zoznam toaliet vo vašom okolí. Kliknutím na tlačidlo v pravom dolnom rohu si dané toalety zobrazíte na mape. Následne postupujete ako pri klasickom navigovaní do cieľa. Toalety sú označené ako bežné miesta, preto si pri nich často viete nájsť aj informáciu o tom, či sú otvorené, prípadne ich otváraciu dobu. Zanechať môžete taktiež aj recenziu, prípadne si ju pred návštevou toalety môžete prečítať. Samotný zoznam si ale nezabudnite v hornej časti zoradiť podľa vzdialenosti. Tá je totiž pri použití toalety zrejme najdôležitejšia.

toalety google maps
Zdroj: vosveteit.sk

Vo väčšine miest bude ale tento trik užitočný iba v samotnom centre mesta, prípadne v jeho blízkom okolí. V mestských častiach sa iba málokedy nachádzajú verejné toalety. Ak sa v takejto časti nachádzate, tak sa skôr poobhliadnite po čerpacej stanici, prípadne po nákupnom centre. To totiž určite nájdete skôr.

Pevne veríme, že vám tento jednoduchý, no užitočný trik pomôže počas návštevy nového mesta.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close