APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Aplikácia Správy od Google dostáva funkciu, ktorú dobre poznáme z Gmailu. Už ju evidujete?

Aplikácia Google Správy prichádza s aktualizáciou, na ktorú mnohí dlho čakali. Mimoriadne totiž uľahčí a zrýchli jej používanie.

Už dlhšiu dobu je vidieť, že Google si uvedomuje trend odosielania správ cez internet z prostredia, ktoré bolo doteraz známe iba na odosielanie SMS správ. Na svojej aplikácii Správy totiž neustále pracuje na rôznych vylepšeniach, ktoré robia jej používanie o čosi viac príjemnejšie. Najnovšia aktualizácia priniesla funkciu, o ktorej sa hovorilo veľmi často a mnohí na ňu čakali. A to hlavne preto, že bola už dlhšiu dobu dostupná v iných Google službách. Na informáciu upozornil web andro4all.com.

Rýchle potiahnutie

Ide o funkciu rýchleho potiahnutie, ktorú používatelia Google služieb určite poznajú z prostredia Gmailu. V ňom viete potiahnutím správy vykonať rýchlu akciu ako napríklad vymazanie správy alebo jej archiváciu. Rovnaká funkcia sa doslova žiadala aj v aplikácii Správy a používatelia sa jej konečne dočkali.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
akcie po potiahnutí Správy
Zdroj: vosveteit.sk

Na potiahnutie doprava alebo doľava si vie používateľ nastaviť buď vymazanie správy alebo jej archiváciu. Zatiaľ sú dostupné iba tieto dve funkcie, na zvyšné ako napríklad označenie správy ako neprečítanú si zrejme budeme musieť ešte počkať. Aj preto si nateraz nemusíte vyberať medzi množstvom dostupných funkcionalít, pretože sú iba dve.

akcie po potiahnutí Správy výber akcie
Zdroj: vosveteit.sk

Táto funkcionalita, respektíve jej zapnutie je dostupné už aj na Slovensku, no zatiaľ iba pre Beta testerov aplikácie. Prístupnosť tejto funkcionality pre všetkých používateľov ale môžeme očakávať v najbližších dňoch, prípadne týždňoch. V tejto stabilnej verzii zrejme môžeme očakávať aj väčší výber akcií, ktoré potiahnutím môžeme vykonať, podobne ako v prostredí Gmail.

akcie po potiahnutí Správy archív
Zdroj: vosveteit.sk

Stále rastúca popularita aplikácie

Je vidieť, že popularita správ odosielaných cez internet neustále rastie. Ide najmä o to, že takéto RCS správy ponúkajú oveľa bohatšiu ponuku rôznych funkcionalít. Keď k tomu pridáme fakt, že komunikácia na internet je omnoho lacnejšia, než prostredníctvom SMS, tak nám je jasné, kto je víťaz. Aj práve vďaka vyššie spomenutým faktom sa RCS správy považujú za nasledovníka klasických SMS správ.

K popularite aplikácie Správy určite dopomáha skvelé prepojenie napríklad s počítačom. Svoje online správy ale aj tie klasické si tak viete pohodlne otvoriť na veľkej obrazovke počítača.

A aký máte na aplikáciu Správy a jej najnovšiu aktualizáciu názor vy? Vyjadrite svoje názor dolu v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close