Ako môžete označiť SMS správu lajkom alebo iným emoji?

Neviete čo odpísať na správu? Skúste tieto šikovné reakcie. Takto si ich povolíte vo svojom smartfóne aj vy.

Android správy reakcie
Zdroj: Google, pngkit.com

Moderné technológie nám dnes umožňujú komunikovať na oveľa vyššej úrovni, ako tomu bolo kedysi. Pri písaní správy už nejde iba o klasickú SMS správu. Využitím RCS vieme komunikovať oveľa rýchlejšie a bezpečnejšie. Okrem toho tu máme ďalšie výhody ako zasielanie GIF-ov či fotografií v lepšom rozlíšení. Niekedy ale ani to nestačí na odpísanie. V taký moment prichádzajú na rad reakcie. Na informáciu upozornil web androidpolice.com.

Reakcia na správu

Určite ste už niekedy dostali správu, na ktorú ste nechceli odpovedať suchým OK, no bolo to potrebné najmä pre druhú stranu aby videla, že ste zaregistrovali správu. Práve na takéto momenty sú vhodné reakcie na správy, ktoré daný účel splnia a vy nemusíte na správu zbytočne odpisovať. Okrem klasického palca hore viete reagovať viacerými inými emoji. Vaša komunikačná aplikácia ale musí podporovať RCS. Aj preto si návod na to, ako reagovať na správy ukážeme v aplikácii Google Správy, ktorú má väčšina Android používateľov už predinštalovanú.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V prvom kroku si je potrebné overiť, či máte RCS zapnuté, pretože tomu nemusí byť tak. Na to otvorte nastavenia (tri bodky v pravom hornom rohu) aplikácie Správy. To vám otvorí výber medzi vašimi SIM kartami, no potrebné je kliknúť na možnosť Všeobecné. Následne otvorte sekciu Četové funkcie.

správy četové funkcie
Zdroj: vosveteit.sk

Potom už iba povoľte možnosť Zapnúť četové funkcie, respektíve sa uistite, že je povolená. V tejto sekcii si viete zapnúť aj potvrdenie o prečítaní či zobrazovanie toho, že odpisujete na správu.

správy četové funkcie 2
Zdroj: vosveteit.sk

Po zapnutí RCS sa môžete presunúť do četu s osobou, na ktorej správu chcete reagovať. Pridanie reakcie je mimoriadne jednoduché. Stačí danú správu stlačiť a podržať až kým sa vám nezobrazí ponuka s viacerými emoji. Okrem palca hore a dolu môžete použiť napríklad smejúci, prekvapený, smutný či nahnevaný emoji. Kliknutím na dané emoji sa daná ikona zobrazí v pravom dolnom rohu správy. Reakciu viete rovnakým postupom zmeniť alebo aj vymazať, ale iba dovtedy, kým si ju nepozrie druhá strana. Potom môžete už iba pridať novú reakciu s tým, že tá stará tam ostane.

správy reakcie
Zdroj: vosveteit.sk

Pevne veríme, že vám takéto reakcie oživia vašu komunikáciu. Záverom ale musíme doplniť, že na to, aby vám fungovali reakcie na správy, tak musí ich mať aktívne aj druhá strana. Potom, ako zapnete RCS štandard, tak aplikácia Správy sa bude správať ako četovacia aplikácia.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre