NávodyZariadenia

Ako môžeme predísť strate dát v našom počítači alebo smartfóne? Tieto kroky by ste nemali prehliadať!

Pozrite sa, ako môžete predísť strate dát vo vašom zariadení. Vďaka týmto tipom si ich ochránite pred tým, než vám zo zariadenia zmiznú.

Ukladanie súborov do našich počítačov je veľmi citlivou záležitosťou. Stačí len malá chyba a o svoje dáta môžeme jednoducho prísť a nikdy sa k nim už nedostať. Preto základným pravidlom používania elektroniky je zálohovať, zálohovať a zálohovať. Ako však môžeme predísť strate dát v našom počítači alebo smartfóne? Pozrite sa, ako sa môžete voči takémuto problému chrániť, nakoľko nie každý disk či úložisko vydrží navždy. A veríme, že ani vy nechcete prísť o svoje dáta, ktoré by ste mali zálohované na svojom disku, pričom využiť môžete tieto tipy.

Takýmto spôsobom môžete predísť strate dát z vášho disku

Ako sme už v úvode poznamenali, hlavným spôsobom ako môžete predísť strate dát, je ich zálohovanie. Pravidelným zálohovaním a synchronizáciou si zaistíte, že ich budete mať na viacerých miestach a ak by vám aj niektorý spôsob zálohovania „spadol“, tak by ste mali svoje údaje ešte na ďalších miestach. Je len na vás, či pre zálohu využijete pevný disk na vašom starom počítači, externý disk alebo cloudové úložisko. Pravidelné zálohovanie svojich dát by ste v žiadnom prípade nemali podceňovať.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
smartfón záloha
Zdroj: pngall

Azda najbezpečnejším spôsobom, ako môžete svoje dáta zálohovať, je za využitia cloudového disku. Len málokedy sa stane, že cloudové úložiská nie sú dostupné a prípady, kedy sa z nich odstránili súbory, sú naozaj ojedinelé. Strate dát teda predídete najlepšie tým, že si zvolíte vhodné cloudové úložisko, na ktoré si svoje súbory uložíte. Niektoré služby dokonca ponúkajú istý priestor zadarmo, pričom príkladom je aj Disk od Googlu.

Nezabudnite na aktualizácie či ochranu

Problémom s dátami môže byť aj to, že o ne môžeme prísť aj pre nedostatočnú ochranu nášho zariadenia. Rôzne malvéry môžu naše dáta odstrániť, pričom výsledkom by malo byť to, že svoje dáta budeme chrániť pravidelnými aktualizáciami softvéru. Ak teda nechcete prísť o svoje fotografie či súbory a radi by ste predišli strate dát, tak by ste mali mať svoj softvér vždy aktuálny.

aktualizacia smartfoni Android
Zdroj: tomeqs / Shutterstock.com

Pred útočníkmi by ste sa mali chrániť aj silnými heslami a nemali by ste svoje zariadenia nechávať na mieste, kde by do nich mohol ktokoľvek vstúpiť. Nikdy totiž neviete, kedy vám do telefónu niekto príde s úmyslom toho, že vám z neho niečo odstráni. A ak by sa aj náhodou stalo, že by ste o svoje dáta prišli, okamžite by ste mali vyhľadať odborníka. V servise by vám mali vedieť vaše dáta obnoviť, no veľkú úlohu hrá čas. Ak svoje dáta obnovíte len chvíľku po tom čo zmizli, je väčšia šanca, že budú v poriadku.

Ako chránite svoje zariadenia pred stratou dát vy? Zálohujete si ich? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close