APLIKÁCIE A HRYSponzorovaný obsah

5 tipov ako hrať Pokémon Go!

Hoci Pokémon Go si momentálne kvôli nastaveniam API serverov niekoľko dni nezahráme, ale to nikomu nebráni v príprave na ich lov, a preto vám prinášame 5 tipov ako hrať hru na „plno“ (návod ako nainštalovať hru na Windows Phone zariadenia nájdete tu). Mimochodom ak ste doteraz neprepadli Pokémonom a chceli by ste zistiť ako vyzerají v praxi na Windows Phone zariadeniach tak video recenziu na hru nájdete na tomto odkaze.

1. Vodného pokémona nehľadajte vo vode!

Toto je jedna z najdôležitejších vecí, ktoré musíte pochopiť hneď na začiatku. Ak hľadáte konkrétneho pokémona, pre ktorého je typická nejaká vlastnosť ako je napr. taký Squirtle tak ho nehľadajte vo vode, či vo miestnom jazierku. Algoritmus zobrazovania pokémonov totiž nepracuje na základe „fyzických“ vlastnosti okolia, ale zobrazujú sa náhodne.

2. Všímajte si Tracker pokémonov

Ak chcete zistiť či sú pokémoni na okolí, tak sledujte tracker v spodnom rohu displeja, ktorý vam indikuje ich vzdialenosť. Odporúčame vám zároveň sledovať kroky, ktoré vykonáte na „displeji“, totiž na ich základe viete povedať ich približnú vzdialenosť. Ak spravíte tri kroky a pokémona stále vidíte, tak to znamená že ste sa vybrali správnym smerom a ste v jeho blízkosti a v prípade ak zmizne tak ste sa dostali z jeho zorného „poľa“.

3. Nachádzate stále tých istých pokémonov? Zbierajte ich!

Keď vás chytí „depka“, že stále dookola a dookola vždy nájdete tých istých pokémonov tak ich vždy zbierajte. Má to jednoduchý dôvod, pretože za každého získaného pokémona dostáva skúsenosti, ktoré zvyšujú váš level a zároveň zbierate aj s nimi cukríky ktoré pomáhajú pri zvyšovaní úrovne jednotlivých pokémonov. Mimochodom, vedeli ste že hra vám ponúka aj možnosť obchodovania s nimi? To je jeden z ďalších dôvodov prečo je dobré zbierať rovnakých pokémonov hoci aj viac krát.

4. Hrajte v rozličné časy počas dňa

Tento bod čiastočne nadväzuje na ten predchádzajúci. Totiž hranie pokémonov v rôznych časových intervaloch je ako hranie  kariet – nikdy neviete či vyhráte. Vývojári totiž algoritmus zobrazovania pokémonov nastavili tak, že sa zobrazujú podľa viacerých faktorov medzi ktoré patrí napríklad aj čas. Inými slovami sa vám môže stať, že na tom istom mieste v rôznych časových intervaloch môžete nájsť rôznych pokémonov.

5. Učte pokémonov iným zručnostiam

Predtým ako sa rozhodnete s pokémonmi obchodovať tak si najprv zistite akého pokémona v skutočnosti „máte“. Totiž každý pokémon má iné zručnosti (CP skóre), ktoré ho odlišujú od ostatných.  Inými slovami, keď máte pokémona veľkým CP skóre tak sa sústreďte na to, aby ste neurobili „super“ obchod a nevymenili ste ho napr. za nejakého ktorý sa vyskytuje často, jednoducho povedané musíte obchodovať!

 

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close