Spravodajstvo

ZTE predbieha Samsung a Xiaomi. Predstavuje smartfón Axon 10S Pro s procesorom Snapdragon 865

ZTE predstavuje smartfón Axon 10s Pro, ktorý je poháňaný procesorom Snapdragon 865 s podporou 5G technológie.

„Kde sa dvaja bijú, tak tretí vyhráva.“ Veríme, že s touto notoricky známou frázou ste sa už určite stretli. Najnovšie správy ohľadne predstavenia smartfónu ZTE Axon 10s Pro toto známe slovné spojenie potvrdzujú. Spoločnosť ZTE predstavila smartfón s procesorom Snapdragon 865, podarilo sa jej tak, síce len o pár dní predbehnúť Samsung a Xiaomi, ale predsa len. Na predstavenie smartfónu upozorňuje portál gsmarena.com.

ZTE Axon 10s Pro

Nový AXON 10s Pro je poháňaný procesorom Snapdragon 865 v kombinácii so 6/12GB RAM a 128/256GB úložným priestorom typu UFS 3.0. Okrem toho môžeme u smartfónu po prvýkrát vidieť typ použitej RAM pamäte LPDDR5, ktorej teoretická prenosová rýchlosť je až 6,4 Gbps. Len pre zaujímavosť, tento typ pamäte sa očakáva aj v prípade smartfónu Xiaomi Mi 10.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
ZTE Axon 10s Pro - Snapdragon 865 (1)
Via gsmarena.com

Zariadenie ďalej ponúka veľký 6,47“ FULL HD+ displej typu AMOLED. Nechýba v ňom ani vnorený skener odtlačkov prstov či 20-megapixelová selfie kamera.

ZTE Axon 10s PRO
Via gsmarena.com

V prípade zadnej strany spoločnosť vybavila smartfón 3-snímačmi. Hlavný disponuje rozlíšením 48-megapixelov a doplnený je 20-megapixelovým ultra širokouhlým  a 8-megapixelovou telefoto snímačmi.

ZTE Axon 10s Pro - kamera (1)
Via gsmarena.com

Smartfón je ďalej napájaný 4 000mAh batériou s podporou technológie Quick Charge 4+. Bohužiaľ, nedostalo sa však na podporu bezdrôtového nabíjania a zároveň chýba aj výstup pre slúchadlá. Na druhej strane potešia reproduktory s podporou DTS: X Ultra (pozn. redakcie: DTS: X Ultra je nový zvukový formát, ktorý používa voľnú konfiguráciu ďalších zvukových kanálov, ktoré sú vedľa klasickej 5.1 alebo 7.1 zostavy). Smartfónu podľa očakávaní nechýba podpora 5G technológie, poteší WiFi 6 štandard, ako aj Bluetooth vo verzii 5.0. Čerešničkou na torte, ktorou potešíme hlavne hráčov mobilných hier je podpora technológie „Link-Booster“, ktorá kombinuje miestne mobilné siete, aby zlepšila stabilitu a rýchlosť pripojenia.

ZTE Axon 10s Pro - WiFi 6 podpora (1)
Via gsmarena.com

Prejdime však k cene smartfónu. Tá bohužiaľ v prípade verzie zariadenia s procesorom Snapdragon 865 nebola poodhalená. Spoločnosť však aspoň uviedla cenu v prípade verzie smartfónu s procesorom Snapdragon 855, 460$.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close