ANDROIDWindows

Zoznámte sa s novou technológiou Huawei Cloud PC. Váš Android smartfón dokáže ihneď zmeniť na zariadenie s Windows 10

Fanúšikovia a používatelia operačného systému Windows 10 Mobile určite poznajú funkciu Continuum. Táto funkcia dokáže jednoducho, rýchlo a efektívne zmeniť váš smartfón na „plnohodnotný“ desktop, teda pokiaľ máte po roke monitor, myš a klávesnicu. Jedná sa o naozaj populárnu funkciu, ktorá si vo svete našla mnoho priaznivcov a ostatní výrobcovia ju časom začali taktiež využívať. Medzi takýchto výrobcov sa radí aj spoločnosť Samsung, ktorá so staršími vlajkovými loďami predstavila aj službu Samsung Dex. Vytvorený desktop je v tomto prípade v modifikovanom desktopovom Androide, ktorý nie je vo svete zrovna populárny. Spoločnosť Huawei ale len prednedávnom prišla so zaujímavým nápadom. Čo tak vytvoriť Windows 10 rozhranie, ktoré by dokázal používateľ spustiť na smartfóne s Androidom?

Plnohodnotný Windows 10 na smartfóne behom pár sekúnd

Huawei svoju novú technológiu s názvom Huawei Cloud PC, predstavila len pred niekoľkými hodinami na výstave CES Asia. Vďaka novej technológií dokáže každý majiteľ smartfónu Huawei P20 Pro, vytvoriť zo svojho zariadenia plnohodnotný desktop s operačným systémom Windows 10. Na emuláciu Windowsu 10 si do smartfónu stačí stiahnuť aplikáciu Cloud PC. Po spustení aplikácie sa na obrazovke smartfónu okamžite zobrazí plnohodnotný a používateľný Windows 10, no v naozaj malom merítku. Aj na tento problém v Huawei mysleli. Smartfón stačí prostredníctvom dokovacej stanice napojiť na monitor, myš a kláveniscu, vďaka čomu sa zo smartfónu stane naozaj plnohodnotný Windows 10, ktorý ale beží na cloudových serveroch, vďaka čomu nie je jeho výkon limitovaný hardvérom samotného smartfónu, ale používateľ môže toto rozhranie používať naozaj ako klasický desktop.

Na dôkladné predstavenie novej funkcie si budeme musieť zrejme ešte chvíľu počkať. Na videu sa nachádzajú zatiaľ iba zábery z prebiehajúcej výstavy CES Asia a nemusí sa jednať o konečnú verziu tejto technológie. Tak či tak môžeme skonštatovať, že sa jedná o veľký krok vpred a touto technológiou by sa mohli určite v budúcnosti inšpirovať aj ostatní výrobcovia smartfónov.

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok (Youtube – Notebook Italia)

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close