SpravodajstvoWindows

Predvčerajší kumulatívny update pre Windows 10 má závažné chyby

Microsoft len pred dvomi dňami vypustil do obehu nový Build 10586.218 pre Windows 10 (pod kódovým označením KB3147458 a KB3147461), s ktorým sa spája niekoľko chýb.

Chyby v poslednej aktualizácii Windows 10

  • Viacero užívateľov po aktualizácii KB3147458 začalo hlásiť poruchu spojenú s myšou, ktorú hoci Windows detektuje, ale avšak po 5 sekundách ju vypne. Tak isto v rámci Reddit fóra sa spomína nefunkčnosť klávesnice.
  • Ďalší problém je spojený s hlasovou asistentkou Cortana, ktorá hoci vaše pripomienky eviduje ako aktívne, ale presúva na ich sústavne na ďalší deň. Zaujímavosťou v tomto prípade je, že keď ju požiadate o zmenu času na dnešok tak vás „odbije“ hláškou, že nedokáže cestovať čase (aspoň je s ňou sranda, čo poviete?).
  • Ďalší používatelia tvrdia, že spomínaný update im spôsobil problémy s kompatibilitou s monitorom.
  • Niektorí používatelia hlásia ďalej problémy s prístupom k LAN (Local Area Network) a WAN (Wide Area Network).

Dočasné riešenie problémov

V prípade ak ste sa aj vy stretli s spomínanými problémy, resp. ste sa stretli s inými tak riešením je odinštalovanie aktualizácie KB3147458 a KB3147461 prostredníctvom nastavení počítača. Cesta na odinštalovanie je Control Panel > Programs > Uninstall a program > View Installed Updates, následne kliknite pravým tlačidlom na spomínané aktualizácie a odinštalujte ich.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close