Spravodajstvo

Youtube testuje novú funkciu, ktorú oceníte pri dlhých videách

Youtube testuje novú funkcia, ktorá by umožnila rozdeliť prehrávané videá na kapitoly

Youtube testuje novú a vcelku zaujímavú funkciu, ktorú ocenia používatelia pri dlhších videách. Ide konkrétne o možnosť preskakovania časti videí podľa kapitol. Okrem toho, že by používateľ mohol preskakovať z jednej časti do druhej, prípadne mať sledovanie rozdelené na viacero častí, tak má to aj ďalšie praktické využitie. Napríklad, ak by Vás zaujímala len určitá časť videa (napríklad z recenzie), tak sa viete rýchlo prekliknúť do danej  časti a nemusíte sledovať iné časti, ktoré Vás nezaujímajú. Nielenže ušetríte tak čas s vyhľadávaním obsahu, ale aj prenesené dáta.  Na funkciu upozorňuje portál  phonearena.com.

Youtube kapitoly vo videu
Zdroj: Phonearena.com

Youtube pravdepodobne bude vyberať rôzne časové úseky z videí, ktoré budú otagované informáciami za podmienky, ak ich autor videa vloží do popisu. Následne by používateľ mohol medzi nimi preklikávať. Okrem iného  podobnú funkciu pri podcastoch má dnes služba Twitter. V každom prípade, ide vcelku o užitočnú funkciu pre samotných používateľov. Na druhej strane však vyžaduje o niečo viac práce zo strany autorov, ktorí budú musieť do popisu videa vkladať ďalšie informácie navyše.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čo sa týka dostupnosti tejto funkcie pre širokú verejnosť, tak to môžeme dnes len hádať. Je však možné, že jej implementácia v praxi, by nemusela trvať dlho. Ocenili by ste túto funkciu aj Vy? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close