Xiaomi začalo aktualizovať ďalšie smartfóny na Android 12. Ide o tieto telefóny

Xiaomi prináša nový Android 12 medzi ďalšie štyri modely. Na zozname sa nachádzajú najmä vlajkové modely predstavené minulý rok.

Xiaomi Android 12
Zdroj: YouTube (Urban Tecno), Vosveteit (úprava)

Operačný systém Android 12 bol predstavený pred niekoľkými týždňami a prví používatelia vybraných smartfónov si ho už môžu užívať. Prvá verzia dostupná pre širokú verejnosť je samozrejme určená pre smartfóny z radov Google Pixel. I ostatní výrobcovia smartfónov však už pracujú na aktualizáciách pre svoje modely. Skvelým príkladom je čínske Xiaomi, ktoré teraz prináša novú verziu systému postavenú práve na Androide 12 a i keď len prostredníctvom beta verzie a v Číne, my vďaka tomu vieme približne odhadnúť, ako budú aktualizácie postupovať i u nás. Informácie o aktualizácii pre nás pripravil portál Xiaomiadictos.com.

Tieto smartfóny aktuálne získavajú aktualizáciu na Android 12

Operačný systém vo verzii Android 12 Snow Cone už začína pomaly prichádzať medzi Xiaomi smartfóny, teda zatiaľ len v beta verzii. Prvé smartfóny s týmto systémom v Číne boli modely Mi 11, séria Redmi K40 či Mi 11 Lite 5G a ďalšie. Teraz sa však nová verzia operačného systému od Googlu dostáva i k ďalším modelom. Medzi nimi nájdeme populárne zariadenia predstavené minulý rok.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Majitelia smartfónov ako Mi 10, Mi 10 Pro, Redmi K30 Pro či Redmi K30S sa tak môžu tešiť z aktualizácie, aktuálne však nie všetci. Ako sme už spomínali, ide zatiaľ len o beta verziu systému. My však môžeme vidieť, ako približne bude prebiehať aktualizácia i na našom trhu a ktoré modely by mohli byť aktualizované ako prvé.

Séria Xiaomi 12 príde s Androidom 12

Aby sme si zopakovali, ktoré smartfóny majú aktuálne v Číne dostupný systém Android 12, musíme spomenúť modely Mi 11, Mi 11 Pro, Mi 11 Ultra, Mi 11i, Mi 11 Lite 5G, Mi 10S, Redmi K40, Redmi K40 Pro, Redmi K40 Pro+ a po novom i Mi 10, Mi 10 Pro, Redmi K30 Pro (Poco F2 Pro Global) spolu s Redmi K30S (Mi 10T Global). Tieto modely však čoskoro doplní nová séria smartfónov, ktorá získa Android 12 už pri predstavení. Reč je o sérii Xiaomi 12, ktorá by mala priniesť prvé smartfóny s Androidom 12 od Xiaomi medzi širokú verejnosť.

Najnovšie úniky však odhaľujú v týchto smartfónoch i nadstavbu MIUI 13. Najbližšie mesiace by sa tak spoločnosť opäť mala sústrediť na aktualizácie svojich modelov. Samozrejme, že príchod nových verzií systému na náš trh ešte chvíľu potrvá. No my pre vás budeme celú situáciu monitorovať a ďalšie informácie by sme mali získať už čoskoro.

Tak čo, vlastníte niektorý smartfón spomenutý na zozname vyššie? A získa vaše Xiaomi ešte nový Android 12? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre