ANDROIDSpravodajstvoXiaomi

Xiaomi spúšťa verejný BETA program pre Android 12. Tieto smartfóny sú aktuálne kompatibilnými. Je tam aj váš?

Xiaomi spustilo verejný Android 12 BETA program pre prvé svoje smartfóny.

Spoločnosť Google v priebehu včerajšieho dňa počas konferencie Google I / O 2021 predstavila prvé verejné BETA zostavenie Androidu 12. V praxi to znamená, že nový Android 12 môže vyskúšať viac menej ktokoľvek, kto má kompatibilný smartfón. Podľa očakávania, podporovanými sú zatiaľ najmä telefóny  Pixel a niekoľko modelov smartfónov ďalších málo výrobcov. Google však prisľúbil, že nový Android 12 v BETA zostavení, bude už čoskoro dostupných aj pre ďalších najmenej 11 výrobcov smartfónov.

Android 12 (BETA) je dostupný pre prvé Xiaomi smartfóny

Aktuálne Xiaomi prostredníctvom svojich oficiálnych stránok oznámilo, že spúšťa verejný BETA program Androidu 12 pre prvé svoje zariadenia. Zatiaľ na zozname nájdeme hlavne vlajkové lode. Ide konkrétne o smartfóny nižšie:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
  • Mi 11
  • Mi 11 Ultra
  • Mi 11i
  • Mi 11X Pro

Xiaomi hovorí, že v prípade záujmu môžu všetci používatelia smartfónov vyššie, vyskúšať BETA program nového Androidu, pričom už čoskoro by mali pribudnúť na zoznam ďalšie podporované zariadenia. Spoločnosť ďalej zdôrazňuje, že nejde o finálne zostavenia operačného systému. Rovnako na svojich stránkach píše o chybách, ktoré sú prítomnými v daných zostaveniach.

Ďalej musíme dodať, že tak ako v minulom roku, tak aj v tomto očakávame, že dcérske značky budú ohlasovať svoje BETA programy individuálne. Inými slovami, v dohľadnej dobe by sa zoznam kompatibilných smartfónov mohol rozrásť o ďalšie modely zariadení vrátane telefónov Redmi, či Poco.

Nový Android 12 priniesol viacero noviniek

Android 12 priniesol viacero noviniek. Od úpravy vzhľadu, kde nájdeme výrazne viac oblých prvkov, či väčšieho množstva farieb vrátane nových a plynulejších animácií, spoločnosť Google sa zamerala najmä na ochranu údajov a súkromia používateľov. Pribudol napríklad nový panel osobných údajov, prostredníctvom ktorého sa môžete dopátrať k informáciám, ku akým častiam vášho smartfónu pristupovali aplikácie za posledných 24 hodín. Ďalej, pribudol indikátor súkromia. Ide o ikonu, ktorá používateľa upozorňuje, že aplikácie aktívne pristupujú ku kamere, či mikrofónu smartfónu. Ďalej pribudli funkcie, ako je napríklad zdieľanie odhadovanej polohy používateľa s aplikáciami, namiesto presnej polohy. Rovnako sa používatelia Androidu 12 môžu tešiť aj na nové komunikačné miniaplikácie a ďalšie funkcie. Kompletný prehľad zmien nájdete v tomto článku, kde sme sa venovali tejto téme podrobne.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close