Xiaomi sa nepoučilo. Údajne sa chystá predstaviť ešte drahší smartfón ako je Mi 10 Pro

Predstaví Xiaomi ešte drahší smartfón, ako je Mi 10 Pro? Údajne to má v pláne

Xiaomi Mi 10 Pro
Zdroj: Youtube (808)

Xiaomi je bezpochyby výrobcom, ktorý vo svete smartfónov a technológií vo všeobecnosti získal veľkú popularitu medzi ľuďmi. Dôvodom prečo tomu tak je, je bezpochyby cena v kombinácii s atraktívnymi špecifikáciami. Kde je však cenová hranica, pri ktorej ľudia začínajú dávať od smartfónov Xiaomi ruky preč, hoci aj špecifikácie sú v porovnaní s konkurenciou, ak nie lepšími, tak aspoň rovnakými? Nie tak dávno sme Vám priniesli informácie, že Xiaomi v Českej republike sťahuje z oficiálne predaja smartfóny z produktovej rady Mi 10. Hoci spoločnosť neprezradila prečo tak robí, tak dôvod môžeme tušiť – slabé predaje. Inými slovami, Xiaomi pravdepodobne narazilo na cenovú hranicu, kedy ľudia už nie sú ochotní platiť tak veľké peniaze za ich smartfóny.*

Ďalší, a ešte drahší? Údajne áno

Portál xiaomiadictos.com prišiel so zaujímavými správami, ktoré hovoria o potenciálnom novom smartfóne, ktorý bude z kategórie vlajkových, pričom jeho cena bude ešte vyššou, ako to je v prípade zariadenia Mi 10 Pro.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podľa dostupných informácií, malo by ísť o zariadenia z produktovej rady Mi 10, ktoré dostane prívlastok „Ultra“ (pozn. redakcie: niektoré zdroje uvádzajú ako názov smartfónu Xiaomi Mi 10 Super Cup). Hlavnou zbraňou smartfónu má byť vylepšení AMOLED displej so zobrazovaciu frekvenciou 120Hz. Okrem iného zariadenie by malo byť vybavené kapacitou 512GB, procesorom Snapdragom 865 a podporou rýchleho nabíjania pri výkone 100W.

Hoci na prvý pohľad vylepšenia znejú dobre, tak spolu s nimi ruka v ruke ide aj cena, ktorá by mala o niečo podrásť. Posledné informácie hovoria, že zariadenie by malo stáť 6000 až 6900 Yuanov, čo je po prepočte približne 755 až 880€. Stále však hovoríme o cene pre domáci trh. V prípade Európy a ďalších regiónov cena môže byť výrazne vyššou. Len pre pripomenutie, Mi 10 Pro bol uvedený v Európe s odporúčanou cenovkou atakujúcou 1 000€. K dnešnému dňu je priemerná cena smartfónu na slovenskom trhu o 17€ vyššou, teda 1017€.

V súčasnosti sa v domácej Číne zariadenie Mi 10 Pro predáva približne za 4 999 Yuanov, čo je po prepočte približne 630€. Druhým dychom treba dodať, že zatiaľ čo v Európe a v ďalších regiónoch sveta, uvedenie smartfónu nemusí dávať tak veľký význam, tak v prípade Číny môže ísť vcelku o zaujímavý ťah, ako udržať tržby spoločnosti na rovnakej úrovni, pri relatívne malej(?) aktualizácii hardvéru. Čo si o tom myslíte?

Kde je podľa Vás hranica, kde je cena smartfónov Xiaomi stále atraktívnou v porovnaní s konkurenciou? Dajte nám v komentároch nižšie vedieť Váš názor.


Portál Smartmania, ktorý prišiel s touto informáciou doplnil oficiálne stanovisko spoločnosti Xiaomi, ktorá mala stiahnuť smartfóny z predaja z dôvodu, že v domácej Číne je po nich tak veľký dopyt, že sa rozhodli  uspokojiť dopyt hlavne na domácom trhu. Ospravedlňujeme sa  za uvedenie nepresnej informácie, ktorú sme medzičasom nezachytili. Dostupná bola krátko po tom, ako vyplynulo na povrch, že Xiaomi sťahuje z predaja smartfóny z produktovej rady Mi 10.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre