Xiaomi priznáva, že ani MIUI 12.5 nie je bezchybné: Tieto smartfóny čelia problémom!

Nadstavba MIUI 12.5 prináša do smartfónov mnoho nových užitočných funkcií, nevyhýbajú sa jej však ani problémy. Ktoré modely zasiahli?

MIUI 12.5_aktualizacia ako nainstalovat
Zdroj: YouTube (Technolobe)

Problémy so stabilitou systému skľučujú majiteľov Xiaomi smartfónov vo zvýšenej miere. Poslednou dobou na tom má svoj podiel aj prechod na Android 11, ktorý bol pre spoločnosť náročný na adaptáciu do svojich smartfónov, zdá sa však, že ani tu problémy nekončia. Čínsky gigant síce prisľúbil lepšiu stabilitu systému pre svoje smartfóny s príchodom nadstavby MIUI 12.5, avšak podľa posledných informácií to nie je také ružové, ako bolo pôvodne avizované. Portál Xiaomiadictos.com nám teda teraz prináša informáciu o problémoch práve s novou nadstavbou, ktoré uznáva i sama spoločnosť.

Ako sa problémy prejavujú?

Ak ste v poslednej dobe zaregistrovali problémy s dotykovou odozvou obrazovky, tak nie ste v tom sami. Čínska spoločnosť Xiaomi uznáva, že práve neschopnosť reakcie displeja spôsobila najnovšia aktualizácia systému a veríme, že developerský tím MIUI na oprave už pilne pracuje.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čo je však zaujímavé, problémy neregistrujú len modely s nadstavbou MIUI 12.5, ale hlásené sú i prípady s verziou nadstavby MIUI 12.0.8. Kde je teda problém si v súčasnosti nevieme tipnúť a zatiaľ ani nevieme poradiť, čo by ste mali robiť, ak by sa u vás problém s dotykovou odozvou objavil. Podľa všetkého vám ostáva len čakať na najbližšiu aktualizáciu, ktorá by mala problém vyriešiť.

Ktoré modely sú dotknuté?

Keďže nadstavba MIUI 12.5 zavítala najskôr do vlajkových modelov, práve tie sa teraz potýkajú s najväčšími problémami. Paradoxne pri smartfónoch za približne 1000€ by sa toto diať nemalo, systémové problémy sú však nevyspytateľné. Ktoré modely sú teda najviac zasiahnuté? Ide najmä o tieto smartfóny.

Nie je však vylúčené, že odozvu pre dotyk vynecháva displej i u ďalších smartfónov, preto budeme radi, ak nám prípadné problémy u ďalších smartfónov nahlásite v komentároch a upozorníte tak majiteľov ďalších smartfónov pred prípadnou chybnou aktualizáciou. Okrem toho však nezabudnite nahlásiť problém spoločnosti Xiaomi, ktorá by sa mu v blízkej dobe mala venovať vo zvýšenej miere.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre