Xiaomi predstavuje Redmi Note 8T. Opäť raz prekvapuje skvelým pomerom cena : výkon

Xiaomi predstavuje smartfón Redmi Note 8T, ktorý prichádza so zaujímavým výkonom, nadpriemerným fotoaparátom a lákavou cenovkou.

Xiaomi Redmi Note 8T
Zdroj: Xiaomi

Spoločnosť Xiaomi len niekoľko dní predstavila svetu smartfón Xiaomi CC9 Pro, ktorý prišlo so 108-megapixelovým hlavným fotoaparátom. Čerešničkou na torte je, že zariadenie sa delí o prvú priečku najlepšieho fotomobilu na trhu podľa DxOMARK so zariadením Huawei Mate 30 Pro.

Prejdime však teraz k  jej dcérskej spoločnosti Redmi, ktorá predstavila ďalšie zariadenie z produktovej línie Redmi Note 8. Spoločnosť konkrétne predstavila nový model smartfónu s prívlastkom „T“, teda Redmi Note 8T.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Redmi Note 8T je realitou

Dizajn

Začnime pekne po poporiadku. Zariadenie ako môžete vidieť nižšie vychádza z  dizajnovej línie zariadení Note 8 – zmenšujúce sa hrany okolo displeja, oblé hrany, sklenená zadná stena a veľký displej. V tomto prípade Xiaomi  stavilo na 6,3“ IPS LCD displej s rozlíšením 2340 x 1080 bodov s pomerom strán 19,5:9. Displej pokrýva 81,7% prednej steny. Aby sme nezabudli, tak vo vrchnej časti displeja je umiestnená 13-megapixelová selfie kamera, ktorá je schopná zachytávať dokonca panoramatické selfie fotografie.

Xiaomi Redmi Note 8T_displej
Zdroj: Xiaomi

Prejdime  hneď k zadnej kamere, ktorá bude jedným z hlavných lákadiel. Spoločnosti Xiaomi vybavila smartfón 4-snímačmi (48MP / hlavný snímač + 8MP / ultra širokouhlý + 2MP / makro + 2MP / hĺbkový), ktoré sú doplnené dvojtonovým LED bleskom.

Xiaomi Redmi Note 8T_kamera
Zdroj: Xiaomi

Hardware a software

Smartfón Redmi Note 8T je poháňaný procesorom Qualcomm Snapdragon 665, ktorý je vyrobený 11nm technológiou, ktorému k  čo najlepšiemu výkonu dopomáha grafický čip Adreno 610 a 4GB RAM v kombinácii so 128GB interným úložným priestorom. Zariadenie zároveň poháňa veľka batéria s kapacitou 4 000mAh s podporou rýchleho nabíjania do 18W.

Xiaomi Redmi Note 8_vykon
Zdroj: Xiaomi

Z  pohľadu softwaru zariadenie je smartfón vybavený Androidom vo verzii 9 v kombinácii s MIUI 10. Bezpochyby však spoločnosť v dohľadnej dobe smartfón aktualizuje na Androido 10 v kombinácii s nadstavbou MIUI 11.

Konektivita

Smartfón je vybavený viacerými senzormi. Za spomenutie napríklad stojí IR Blaster, 3,5 jack pre slúchadla či NFC. Podpora technológií ako LTE, Bluetooth Wi-Fi, GPS/GLONASS/BEIDOU a  ďalšie sú samozrejmosťou. Aby sme však nezabudli, čerešničkou na torte je funkcia „Sonic dust removal“, ktorú spoločnosť prvýkrát ukázala pri zariadení Redmi 8A. Jedná sa o  funkciu slúžiacu na odstránenie prachu z oblasti reproduktora prostredníctvom vydania špecifického zvuku s maximálnou amplitúdou reproduktora.

Prejdime teraz k cene. Očakávaná cena smartfónu je od 179€ do 249€, v závislosti od zvoleného modelu (3GB/32GB;4GB/64GB;4GB/28GB).

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre