Xiaomi predstavuje Redmi K30 5G Extreme Edition. Ide o prvý smartfón s procesorom Snapdragon 768G

Veľa noviniek oproti Redmi K30 5G nečakajte

Redmi K30 5G Extreme Edition
Zdroj: Redmi

Spoločnosť Xiaomi pred malými chvíľami predstavila nový smartfón Redmi K30 5G Extreme Edition, ktorý je prvým zariadením poháňaným najnovším procesorom Snapdragon 768G. Ide o procesor, ktorý v porovnaní s predošlou generáciou (Snapdragon 865G) je o 15% výkonnejší. Poteší zároveň aj aktualizácia ovládačov pre grafiku. Na predstavenie zariadenia upozorňuje portál fonearena.com.

Redmi K30 5G Extreme Edition je oficiálne prestavený

Zariadenie ďalej ponúka 6,67“ LCD displej s FULL HD rozlíšením, ktorý pokrýva 91% prednej steny. Pokrytý je krycím sklíčkom Gorilla Glass 5. generácie. Okrem iného podporuje zobrazovaciu frekvenciu až 120Hz a HDR10. Hrany okolo displeja sú široké 4,25mm. Zariadenie zároveň disponuje aj vstavaným 5G modemom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Smartfón ďalej disponuje 6GB RAM typu LPDDR4X, ktorá je doplnená o 128GB úložný priestor typu UFS 2.1. Čo sa týka kamier, tak zariadenie ponúka štvoricu snímačov umiestnenú v zadnej stene. Hlavná kamera disponuje rozlíšením 64-megapixelov s clonou f/1,89, ktorá je doplnená o 8-megapixelový širokouhlý snímač so šírkou záberu 120° a clonou f/2,2. Nechýba ani hĺbkový snímač s rozlíšením 2-megapixely a makro snímač s rovnakým rozlíšením.

Hoci sa v posledných mesiacoch spomínalo, že Xiaomi pracuje na technológii prinesenia skenera odtlačkov prstov umiestneného pod LCD displejom, tak aj napriek tomu, K30 5G Extreme Edition nie je smartfónov, ktorý touto technológiou disponuje. Skener odtlačkov prstov je umiestnený v hrane zariadenia. Aby sme nezabudli, tak smartfón disponuje batériou o kapacite 4 500mAh s podporou rýchleho nabíjanie pri 30W. V prípade konektivity zariadenie podporuje 5G SA/ NSA / Dual 4G VoLTE, WiFi 802.11 ac (2.4GHz + 5GHz), Bluetooth 5, Dual-frequency (L1+L5) (K30 5G), GPS/GLONASS/Beidou, NFC a samozrejme nechýba výstup pre USB Type-C.

Pri pohľade na smartfón nejde však o „výnimočné“ zariadenie. Dôvodom je, že vo svojej podstate ide o čiastočne prekopaný smartfón Redmi K30 5G, na rozdiel od ktorého ponúka o niečo výkonnejší procesor.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre