Xiaomi predstavilo Poco C3. Pôjde vôbec o jeden z najdostupnejších smartfónov na trhu

Poco si chce podmaniť triedu najdostupnejších smartfónov

Xiaomi Poco C3
Zdroj: Xiaomi Poco

Poco oficiálne predstavuje zariadenie C3. Ide vôbec o najdostupnejší model smartfónu spoločnosti Poco, ktorá patrí pod krídla Xiaomi. V prípade, ak sa vám zdá zariadenie nižšie povedomé, tak nie ste ďaleko od pravdy. Smartfón je totiž takmer dokonalou kópiou zariadenia Redmi 9C. O takmer dokonalej kópii hovoríme preto, lebo smartfónu absentuje skener odtlačkov prstov. Na predstavenie zariadenia upozorňuje portál gsmarena.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Poco C3 je predstavený

Zariadenie bude dostupné v 3 farebných vyhotoveniach. Konkrétne v modrom, zelenom a v čiernom. Na prednej strane nájdeme veľký 6,53“ IPS LCD displej s kvapôčkovým výrezom pre prednú selfie kameru. Okrem iného pomer displeja je 20:9 a rozlíšenie HD+.

Zariadenie je ďalej poháňané procesorom Helio G35 od spoločnosti MediaTek. Doplnený je o 3GB/4GB RAM a 32GB/64GB úložný priestor s možnosťou jeho rozšírenia o pamäťovú kartu. Čo sa týka kamery, tak zariadenie disponuje 3 snímačmi. Konkrétne 13-megapixelovým hlavným snímačom, 2-megapixelovým makro snímačom a 2-megapixelovou hĺbkovou kamerou.

Zariadenie prichádza na trh s nadstavbou MIUI 12, ktorá je založená na Androide 10. Šťavu smartfónu dodáva batéria s kapacitou 5 000mAh, ktorú je možné nabiť prostredníctvom technológie rýchleho nabíjania pri výkone 10W. Cena zariadenia začína už od ~100€.

POCO C3
Zdroj: Xiaomi Poco

Smartfón bol predstavený pre indický trh pričom spoločnosť neinformovala (zatiaľ) o jeho dostupnosti aj pre ďalšie regióny.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre