APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Mobilná verzia prehliadača Chrome 85 schováva v sebe ďalšiu užitočnú funkciu, o ktorej sa málo hovorí

Google Chrome vo verzii 85 dostal okrem iného aj integráciu služby Google Lens

Internetový prehliadača Chrome patrí medzi najpopulárnejšie prehliadače na trhu. Spoločnosť Google pravidelne pracuje na nových funkcionalitách ako aj vylepšeniach vo „vnútri“, ktoré síce používateľ priamo nevidí, ale prinášajú komfortnejšie prehliadanie internetu. Nie tak dávno sme mohli napríklad čítať o pripravovanej funkcii, ktorá utlmuje aktivitu neaktívnych okien, čím dochádza k redukcii spotrebe výkonu, či energie.

Vráťme sa však späť k aktuálne najnovšej  verzii prehliadača Chrome 85, ktorú spoločnosť začala uvoľňovať len nedávno. Najnovšia verzia prehliadača priniesla viacero noviniek, ale tou najvýznamnejšou bola 64-bitová verzia prehliadača pre Android. Len pre zaujímavosť, Android podporuje 64-bitové aplikácie už 6 rokov. Ale ako sa hovorí, radšej neskôr, ako nikdy.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Chrome dostal do vienka Google Lens

Jedna z ďalších funkcionalít, ktorá sa takmer vôbec nespomínala, bola hlbšia integrácia služby Google Lens. V priebehu včerajšieho dňa, potom ako sa nám aktualizovala aplikácia, sme našli novú možnosť interakcie. Ide konkrétne o vyhľadávanie obrázkov na internete prostredníctvom Google Lens.

Funkcia vo svojej podstate funguje na veľmi jednoduchom princípe. Po krátkom podržaní obrázku sa vám otvorí ponuka menu, z ktorej je potrebné vybrať „Hľadať cez Google Lens“. Následne prebehne analýza obrázku a po pár sekundách sa dostanete k výsledkom vyhľadávania. Zaujímavosťou tejto funkcie však je, že môžete prostredníctvom nej vyhľadávať produkty na internete, informácie a produktov a podobne.

V prípade, ak funkciu ešte neevidujete, tak prostredníctvom odkazu nižšie si môžete aktualizovať aplikáciu.

Google Chrome: Fast & Secure
Google Chrome: Fast & Secure
Developer: Google LLC
Price: Free
Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close