SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi plánuje predstaviť novú vlnu smartfónov: Pre koho budú tieto modely určené?

Až štyri nové modely od Xiaomi budú tvoriť ďalšiu vlnu predstavených zariadení. Modely s čipsetom MediaTek budeme môcť zaradiť do základnej triedy.

Koniec roka sa pomaly blíži a s ním i posledná tohtoročná vlna smartfónov od viacerých spoločností. Výnimkou nie je ani čínske Xiaomi, ktoré sa tento rok ešte chystá predstaviť svoj vlajkový smartfón Xiaomi 12 s čipsetom Snapdragon 898 a povráva sa i o príchode viacerých modelov, medzi ktoré bude patriť i taký Poco M4 Pro 5G. Najnovšie sa však dozvedáme ešte o jednej vlne zariadení, medzi ktoré bude patriť hneď štvorica smartfónov. Podľa štandardnej politiky spoločnosti Xiaomi však žiadne ďalšie zariadenia zo série Redmi tento rok už neočakávame, zdá sa však, že nás spoločnosť prekvapí. Presne tak, portál Xiaomiadictos.com nás informuje o štyroch modeloch z radov Redmi. Ktoré smartfóny tak budú tvoriť novú vlnu zariadení od dostupnej značky Redmi?

Noví členovia základnej rady sú na ceste

Keď sa obhliadneme za smartfónmi, ktoré boli predstavené počas tohto roka, uvidíme zväčša modely, ktoré patria do strednej triedy. Jeden jediný model z celkového výberu bol smartfónom, ktorý vieme zaradiť priamo do nižšej triedy, a tým je Redmi 10. Zdá sa, že Xiaomi však neplánuje zanevrieť na úplne základné modely a na ceste sú hneď štyri smartfóny, ktoré budú tvoriť ďalšiu vlnu smartfónov radiacich sa do základnej triedy.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čínsky gigant sa dokonca už pustil do optimalizácie systému MIUI pre nich, nakoľko sa ich kódové mená objavili v kóde nadstavby. Za menami vida, viva, spes a veuz sa budú skrývať nové modely, ktoré oslovia najmä nenáročnejších používateľov smartfónov. Ich dátum predstavenia však zatiaľ nie je známy a ani pod akými názvami sa objavia na trhu. Jedno však známe je. Časť ich výbavy.

Výbavu budú tvoriť čipsety od spoločnosti MediaTek

Isto ste si mohli všimnúť, že Xiaomi čoraz viac nasádza do svojich zariadení čipsety od spoločnosti MediaTek. Je za tým hneď niekoľko dôvodov, medzi ktorými je aj stále prebiehajúca polovodičová kríza. Tá sa dotkla dlhoročného partnera spoločnosti Xiaomi s názvom Qualcomm natoľko, že čipsetov z radov Snapdragon je jednoducho nedostatok.

Ďalším podstatným dôvodom je však i nižšia cena týchto súčiastok. Vďaka nim môžeme mať na trhu ešte lacnejšie smartfóny, čo sa samozrejme v prípade základnej triedy zariadení určite hodí. Očakávame, že by sa aspoň niektoré z týchto smartfónov mohli radiť do 5G segmentu, no na ďalšie informácie si budeme musieť ešte počkať.

Kúpili by ste si smartfón s čipsetom od spoločnosti MediaTek? A máte v pláne ešte tento rok kupovať nejaké zariadenie od Xiaomi? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close