Strategy Analytics potvrdzuje zastavenie „spanilej jazdy“ Xiaomi. Takto sa darilo predajcom smartfónov za 3. kvartál 2021

Strategy Analytics potvrdzuje všeobecný pokles predajov smartfónov za 3. kvartál 2021. Pozrite sa, ako sa darilo najväčším výrobcom smartfónov na svete.

Xiaomi ban
Zdroj: Unsplash.com (Đức Trịnh, úprava Vosveteit.sk)

Ešte v priebehu júla tohto roka sme upozorňovali na štatistický report, v ktorom Xiaomi predbehlo v predajoch smartfónov spoločnosť Apple a stala sa druhým najväčším predajcom smartfónov na svete. Štatistiky rovnako odhalili, že Xiaomi je len krôčik od toho, aby sa stali svetovým lídrom a predbehli i Samsung.

Koncom minulého mesiaca sa objavil prvý report za uplynulý kvartál tohto roka, ktorý odhalil, že prudký rast čínskeho giganta bol zastavený a dokonca, že spoločnosť Apple sa vrátila na pozíciu svetovej dvojky. So štatistikami prišla spoločnosť Canalys. Tá okrem iného konštatovala i všeobecný pokles predaja smartfónov za 3. kvartál 2021 v porovnaní s rovnakým sledovaným obdobím minulého roka.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Strategy Analytics prichádza s podobnými číslami

Najnovšie s podobnými štatistikami, ako prišla spoločnosť Canalys, prichádza i Strategy Analytics. Podľa publikovanej správy, spoločnosti Apple sa podarilo zvýšiť predaje smartfónov, zatiaľ čo Xiaomi predalo menej zariadení. Vo výsledku to znamená, že Apple sa vrátil na pozíciu dvojky a Xiaomi sa prepadlo na pozíciu svetovej trojky.

Štatistiky rovnako potvrdzujú všeobecný pokles predajov smartfónov a to až na úrovni -10,8% v porovnaní s tretím kvartálom minulého roka.

predaje smartfonov 3. kvartal 2021_Strategy analytics.jpg
Zdroj: strategyanalytics.com

„Samsung si udržal vedúcu pozíciu. Celosvetovo dodali 69,3 milióna smartfónov s 21 % podielom na trhu v 3. štvrťroku 2021. Objem dodávok však medziročne klesol o -14 %. Samsung vyradil sériu Note a tento štvrťrok uviedol na trh Fold 3 a Flip 3. Dopyt po týchto nových modeloch bol veľmi zdravý, ale predajca nedokázal splniť niektoré objednávky kvôli nedostatku dodávok komponentov pre svoje telefóny.

Apple sa vrátil na druhé miesto so 14% podielom na trhu. V tomto štvrťroku sa spoločnosti podarilo celosvetovo dodať 46,5 milióna kusov iPhonov, čo predstavuje medziročný nárast o 7 %. Obmedzenie ponuky nepriaznivo ovplyvnilo výkon série iPhone 13 v tomto štvrťroku. Namiesto toho bola séria iPhone 12 stále veľmi dobre prijatá na viacerých trhoch kvôli agresívnemu zníženiu cien a propagačným akciám.

Xiaomi sa umiestnilo na treťom mieste. V treťom štvrťroku 2021 dodalo celosvetovo 44 miliónov kusov smartfónov a získalo 13 % podiel na trhu. Nedostatok dodávok komponentov zasiahol aj výkon Xiaomi v tomto štvrťroku. Objem dodávok nových zariadení klesol medziročne o -6 %.“   píše sa v publikovanej správe.

Analytici v rámci publikovanej správy ďalej hovoria, že vidia silný comeback spoločnosti Honor, avšak nie na globálnom, ale najmä na domácom trhu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre