SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi nečakane predstavilo ďalší model do rodiny Redmi Note 11: Nie je to však žiadna sláva

Séria Redmi Note 11 od Xiaomi získa i 4G model. V skutočnosti však ide len o premenovaný Redmi 10 určený pre Čínu.

Modelový rad Redmi Note 11 nás prekvapivo doplnil už tento rok. A i keď sme čakali, že sa dcérska spoločnosť Xiaomi rozhodne skôr pre predstavovanie nových zariadení z tejto série až v priebehu budúceho roka, dočkali sme sa prehlásenia, že sa každý rok budeme tešiť z predstavenia hneď dvoch generácií smartfónov z radu Redmi Note. Séria s prívlastkom čísla jedenásť tak tento rok prišla kompletne s podporou 5G siete a nevideli sme žiadny 4G model. Teraz je tomu však inak. Portál Xiaomiadictos.com nás informuje, že do série prichádza tzv. Redmi Note 11 4G, ktorý ale nie je úplnou novinkou. Čo nám tento smartfón teda ponúka?

Redmi Note 11 4G je určený pre Čínu

Model Redmi Note 11 4G i keď tak pôsobí, vôbec nie je novým zariadením. V skutočnosti sa pozeráme na model Redmi 10, ktorý sa u nás na globálnom trhu nachádza už nejakú tú dobu. V Číne sa však doteraz tento model nepredstavil a mieri priamo do série Redmi Note. Čo však znamená, že Xiaomi v tomto regióne úplne vynecháva sériu Redmi 10 ak nerátame starší Redmi 10X.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Redmi 10 sa teda v Číne bude predávať pod názvom Redmi Note 11 4G, takže pri nákupoch zo zahraničia buďte opatrný, aký smartfón si vlastne kupujete. Čoraz viac to však vyzerá, že sa spoločnosť snaží základnú sériu Redmi úplne vynechať a lacné smartfóny preniesť do série Redmi Note. Zatiaľ však nie je nič isté, preto si zrejme budeme musieť počkať na budúci rok a postoj spoločnosti k týmto lacným zariadeniam.

Redmi 10
Zdroj: Xiaomiadictos.com

A aké vlastnosti má tento smartfón?

Redmi 10 je jedným z najlepších smartfónov s cenou pod 200€. S rovnako nízkou cenou sa má stretnúť i model Redmi Note 11 4G, ktorý nezíska v porovnaní s globálnym Redmi 10 žiadne zmeny. Bude tak poháňaný čipsetom MediaTek Helio G88, tešiť sa bude môcť z 50mpx hlavného snímača kamery a chýbať nebude ani 18W nabíjanie pre 5000mAh batériu či 90Hz IPS LCD displej. Prítomnosť NFC konektivity pre bezkontaktné platby je samozrejmosťou.

A i keď v Číne tento smartfón prichádza po označením Redmi Note 11 4G, u nás už pomaly čakáme na predstavenie jeho lacnejších verzií. Jednou z nich má byť Redmi 10C a ešte lacnejšou verziou zasa Redmi 10A. My už dnes poznáme niektoré ich špecifikácie a môžeme povedať, že výbavou si budú veľmi podobné. Na ďalšie informácie ohľadom zatiaľ nepredstavených zariadení od Xiaomi si však budeme musieť ešte počkať.

Čo poviete na sériu Redmi 10, pozdáva sa vám? A dokážete sa ešte vyznať v tomto chaotickom označovaní smartfónov? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close