SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi Mi Smart Speaker s Google hlasovým asistentom mieri aj na európsky trh. Poznáme jeho cenu

Populárny inteligentný domáci reproduktor Xiaomi Mi Smart Speaker sa po úspešnom štarte v Indii dostane aj do európskych krajín

Nadšenci výrobkov a elektroniky od čínskej spoločnosti Xiaomi sa majú opäť na čo tešiť. Do Európy totižto po viac ako mesiaci mieri Xiaomi Mi Smart Speaker s hlasovým asistentom od spoločnosti Google, ktorý bol pôvodne predstavený v Indii. Inteligentný domáci asistent na štýl zariadení Amazon Echo alebo Google Home však na európsky trh vstúpi s naozaj zaujímavou cenovkou, ktorá by mohla osloviť väčší počet zákazníkov.

Xiaomi Mi Smart Speaker s Google Asistentom

Ako informuje nemecký technologický portál WinFuture.de, nový Mi Smart Speaker by mal byť na európskom trhu uvedený už čoskoro, pričom poznáme aj jeho očakávanú cenu. Podľa dostupných zdrojov by mal prísť s cenovkou na úrovni 52,99 eur v Španielsku, respektíve 59,95 eur v Portugalsku. Cena na ostatných európskych trhoch tak úplne jasná nie je, no s najväčšou pravdepodobnosťou si zaň viac ako 59,95 eur výrobca nevypýta v žiadnej európskej krajine.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
xiaomi mi smart speaker
Zdroj: WinFuture.de

Xiaomi Mi Smart Speaker s Google Asistentom môžme zaradiť medzi väčších domácich hlasových asistentov, keďže váži 850 gramov a na výšku meria zhruba 15 cm. Rozmermi tak atakuje už overených asistentov ako Google Home, či Amazon Echo.

xiaomi mi smart speaker wifi
Zdroj: Produktová fotografia

Čo sa technických špecifikácií týka, Mi Smart Speaker využíva bezdrôtové pripojenie Wi-Fi v oboch pásmach 2,4 GHz a 5,0 GHz, čím je zabezpečené rýchle pripojenie ku sieti v naozaj každom kúte domácnosti. V jeho útrobách sa nachádza 2,5-palcový reproduktor s výkonom až 12 W, ktorý slúži primárne na komunikáciu s používateľom, no bezproblémovo môže poslúžiť aj ako príručný prehrávač hudby.

Pre dokonalú komunikáciu a najmä porozumenie používateľovi využíva Mi Smart Speaker dvojicu mikrofónov s dlhým dosahom. Tie dokážu zachytávať zvuk nie len z dlhej vzdialenosti, ale zároveň pokrývajú celých 360-stupňov v okolí reproduktoru.

xiaomi mi smart speaker tlacidla
Zdroj: WinFuture.de

Čo sa dizajnu týka, ide o ďalšie zariadenie s minimalistickým dizajnom, ktorý dokonale zapadne do akejkoľvek domácnosti. V Indii je dostupný v dvoch farebných prevedeniach (biela a čierna). Pod vrchnou časťou reproduktoru sa nachádza nenápadný LED pásik, ktorý signalizuje komunikáciu, či načúvanie ku používateľovi. Na úplnom vrchu zariadenia sa nachádza štvorica dotykových tlačidiel, ktoré slúžia na základné ovládanie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close