Spravodajstvo

Xiaomi predstavuje nového drona „Xiaomi Mi Fimi A3“, ktorý ponúka high-end špecifikácie so zaujímavou cenovkou

Dva roky dozadu spoločnosť Xiaomi predstavila ich prvého drona s kamerou, ktorá disponovala rozlíšením 1080p. Krátko nato bol predstavený dorn s 4K rozlíšením. Pár dní dozadu sme mohli byť svedkami predstavenia ďalšieho high-end drona – Xiaomi Mi Fimi A3, ktorý prichádza s high-end špecifikáciami a zaujímavou cenovkou.

Nový dron Xiaomi Mi Fimi A3 začali listovať prvé obchody

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Mi Fimi A3 nový dron od čínskeho giganta Xiaomi

Spoločnosť Xiaomi predstavil nového high-end drona, ktorý je pokračovaním „Mi Drone 4K“. Dočkali sme sa viacerých vylepšení oproti predošlej generácií. Napríklad dron ponúka ovládač so vstavaným 4.4“ displejom čo v prípade konkurencie nebýva „štandardom“.

Xiaomi FIMI A3 ovladac_2
Zdroj: produktová fotografia

Xiaomi samozrejme pri vylepšovaní drona neskončil len pri ovládači. Mi Fimi A3 disponuje 3. generáciou algoritmu ovládania, ktorá spočíva vo výbave duálneho pozičného systému (GLONASS + GPS), vďaka čomu je ovládanie citlivejšie a presnejšie. Drone zároveň disponuje FULL HD kamerou, ktorá sa chváli 3-osovou stabilizáciou obrazu. Kamera je schopná natáčať video do rozlíšenia 1920 x 1080 bodov pri 30 fps. Samozrejmosťou je aj možnosť vytváranie fotografií a to až do veľkosti rozlíšenia 3264 x 2448 bodov.

Xiaomi FIMI A3_kamera
Zdroj: produktová fotografia

Dron ďalej disponuje batériou s kapacitou 2000mAh čo predstavuje zhruba 25 minút aktívneho letu. Keď zoberieme do úvahy, že dron je schopný vysielať živý obraz až do vzdialenosti 1 kilometra tak sa jedná o skutočne úctyhodnú výdrž.  

Xiaomi FIMI A3_ovladac
Zdroj: produktová fotografia

Dron ponúka ďalej niekoľko režimov letu, ale tým najzaujímavejším je možnosť sledovanie objektov. Xiaomi tiež nezabudlo na implementovanie funkcie, ktorá v prípade straty spojenia s ovládačom bude navigovať drona do východzej pozície kde ste vzlietli.

Xiaomi FIMI A3_mody lietania
Zdroj: produktová fotografia

Prejdime však k cene, ktorá zaujíma väčšinu z nás. Ako ste mohli vyššie čítať tak vám je už jasné, že sa nejedná o lacný špás. Na druhej strane však treba povedať, že podľa špecifikácií by niektoré spoločnosti za ňho pýtali výrazne viac peňazí ako Xiaomi, ktoré si pýta zhruba 400€.

Nový dron Xiaomi Mi Fimi A3 začali listovať prvé obchody

Zdroj: XiaomiToday.com

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close