SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi Mi 11 bude prvým čínskym smartfónom s procesorom Snapdragon 875

Pripravovaná novinka od spoločnosti Xiaomi by mala debutovať začiatkom budúceho roka, no na globálnom trhu ho predbehne Galaxy S21 od Samsungu

Pre technologický svet už notoricky známy leaker vystupujúci pod prezývkou The Digital Chat Station prináša ďalšie skvelé informácie pre fanúšikov spoločnosti Xiaomi. Podľa jeho najnovších informácií môžme očakávať, že nové vlajkové smartfóny od spoločnosti Xiaomi prídu s očakávaným vlajkovým procesorom Snapdragon 875 od spoločnosti Qualcomm.

Xiaomi Mi 11 bude debutovať začiatkom budúceho roka

Nový Xiaomi Mi 11 by mal byť predstavený už začiatkom budúceho roka, pričom podľa najnovších informácií bude jedným z prvých smartfónov s procesorom Snapdragon 875 od Qualcommu. Práve Mi 11 má byť prvým čínskym smartfónom s novým vlajkovým čipsetom, pričom na globálnom trhu bude mať v čase uvedenia na trh iba jedného konkurenta. Bude ním vlajkonosič od konkurenčného Samsungu, ktorý začiatkom roka taktiež predstaví veľkú novinku v podobe smartfónu Galaxy S21.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
xiaomi mi 11 snapdragon 875
Zdroj: Weibo – Digital Chat Station

Podľa informácií spomínaného leakera by mal byť očakávaný vlajkonosič od spoločnosti Xiaomi aj „časovo limitovanou exkluzivitou“. Zatiaľ však nevedno, či pôjde o unikátnu cenovú akciu na zatiaľ nešpecifikované časové obdobie, alebo bude smartfón dostupný iba po dobu niekoľkých týždňov, respektíve mesiacov. Aj napriek nedostatku informácií môžme takmer s určitosťou povedať, že táto limitovaná akcia sa nebude týkať nášho európskeho trhu, ale skôr pôjde o exkluzivitu pre čínsky trh.

Procesor Snapdragon 875

Očakávaná ďalšia generácia vlajkového čipsetu Snapdragon od spoločnosti Qualcomm by mala byť oficiálne predstavená už v decembri tohto roka. Nový Snapdragon 875 má priniesť opäť značný výkonnostný nárast, ako aj zníženie spotreby elektrickej energie, čo sa môže prejaviť na lepšej výdrži batérie v zariadeniach. Postavený bude na 5 nm architektúre, pričom bude zložený z 3 druhov jadier v zložení 1 + 3 + 4, čiže celkovo bude disponovať 8 jadrami. Výkonnostnú stránku procesoru bude dopĺňať najnovší 5G modem Snapdragon X60, taktiež od spoločnosti Qualcomm.

Zdroj: Gizmochina

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close