Xiaomi

Zisky spoločnosti Xiaomi rastú raketovým tempom! Takto sa na nich podieľajú krajiny z mimo domovskej Číny

Spoločnosť Xiaomi na tlačovej konferencií prostredníctvom predsedu predstavenstva spoločnosti odhalila ekonomické výsledky za 3. kvartál tohto roka. Najzaujímavejším údajom z konferencie je 112.7% nárast tržieb oproti rovnakému sledovanému obdobiu z predošlého roka pochádzajúcich z krajín mimo domovskej Číny. Celkovo toto číslo tvorí 43.9% príjem spoločnosti.

Spoločnosť Xiaomi ďalej oznámila aj celkové príjmy, ktoré sú vo výške 50.8 miliárd Juanov čo predstavuje zhruba 7.32 miliardy dolárov.

Okrem extrémneho nárastu príjmov z iných krajín ako je Čína sa spoločnosť podelila aj o hospodárske výsledky z ostatných oblastí podnikania. Napríklad tržby spoločnosti vzrástli aj v oblasti predaja chytrých TV, konkrétne o 198.5%. Spoločnosti darilo aj v oblasti internetových služieb kde obraty vzrástli o 85.5%.

Spoločnosť Xiaomi rastie vďaka dobrým strategickým rozhodnutiam

Spoločnosť Xiaomi sa darí vďaka dobrým strategickým rozhodnutiam. Jedným z tých najvýznamnejších je oficiálny vstup na európsky trh v novembri minulého roka. Stalo sa tak krátko po tom ako spoločnosť Xiaomi vstúpila na indický trh, kde zažila „hojné“ obdobie. Spoločnosť následne otvorila prvé obchody v Španielsku, Francúzsku, Taliansku a v ďalších európskych krajinách. Nechýba medzi nimi ani Slovensko kde spoločnosť zastupuje slovenská firma IRD Distribution.

Zdroj: via XiaomiToday.com, úvodný obrázok: vlastný

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close