Xiaomi hlási rekordné predaje smartfónu Redmi K30 Ultra. Prvý predpredaj netrval ani minútu

Nový Redmi K30 Ultra, ktorý bol predstavený po boku vlajkového Mi 10 Ultra, hlási rekordné predaje

redmi k30 ultra
Zdroj: produktová fotografia

Spoločnosť Xiaomi len pred niekoľkými dňami oficiálne predstavila dvojicu smartfónov Redmi K30 Ultra a Mi 10 Ultra, pričom oba smartfóny označuje spoločnosť za výročné, keďže známy čínsky výrobca oslavuje už svoje 10. narodeniny. Prvý spomínaný smartfón sa vo svojej domovine však dostal do predaja už po pár dňoch od jeho uvedenia, no takýto dopyt po zariadení zrejme v spoločnosti Xiaomi nečakal nikto. Nový Redmi K30 Ultra sa totižto vypredal za menej než minútu.

Prvá várka zariadení Redmi K30 Ultra sa predala za minútu

Ako informuje portál Gizchina.com, prvá várka 100 000 kusov smartfónov Redmi K30 Ultra bola uvedená do predaja 14. augusta o 10:00 miestneho času. Ako však následne na sociálnych sieťach informoval priamo výrobca zariadenia, prvá várka sa vypredala už o 10:01 miestneho času. Celý predpredaj tak netrval ani len minútu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dostupnosť zariadenia v našich končinách je zatiaľ otázna

Smartfón Redmi K30 Ultra, ako aj jeho omnoho drahší súrodenec Mi 10 Ultra zažívajú pomerne veľkú mediálnu pozornosť a to najmä najmodernejším technológiám, ktorými disponujú. V prípade smartfónu Redmi K30 Ultra môžme hovoriť aj o neuveriteľne nízkej cenovke za najzákladnejší model (pod 300 dolárov v Číne), no na zahodenie určite nie je ani doposiaľ technologicky najvyspelejší smartfón Mi 10 Ultra.

Je zrejmé, že oba smartfóny by oslovili tisíce zákazníkov aj mimo čínskeho trhu, no momentálne nikto netuší, akým smerom sa spoločnosť Xiaomi vyberie. Ako informoval aj jeden z vrcholných predstaviteľov spoločnosti Xiaomi, značka údajne nemá jasnú stratégiu, ako a kedy plánuje priniesť oba spomenuté smartfóny na zahraničné trhy. Povráva sa aj o špeciálnom globálnom predstavení oboch zariadení, ktoré by sa mohlo konať ešte na jeseň tohto roka. Všetko však stále zostáva otvorené.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre