RecenzieXiaomi

Haylou GT1: Testovali sme jedny z najdostupnejších Bluetooth slúchadiel od Xiaomi | RECENZIA

Xiaomi Haylou GT1: Prečítajte si recenziu na jedny z najdostupnejších a kvalitovo nadpriemerných slúchadiel od Xiaomi.

Do redakcie nám približne týždeň a pol dozadu prišli slúchadlá od spoločnosti Xiaomi, konkrétne model Haylou GT1. Objednávali sme ich z obchodu geekbuying.com, odkiaľ nám dorazili približne za 7 dní. Poďme sa teraz spolu pozrieť na to, čo ponúkajú Bluetooth slúchadlá s cenovkou pod 25€ (pozn. redakcie: za podmienky využitia zľavového kupónu „3H4ENBKW“. V prípade čínskeho skladu je cena slúchadiel pod 20€).

Xiaomi Haylou GT1 (EU Sklad)

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Xiaomi Haylou GT1 (CN Sklad)

Balenie

Samotné slúchadlá nám prišli v malej škatuľke, v ktorej sme našli slúchadlá, box na nabíjanie, káblik, niekoľko silikónových nástavcov na slúchadlá a návody.

Recenzia Xiaomi Haylou GT1_1
Recenzia Xiaomi Haylou GT1

Konštrukcia a funkcie

Začneme najprv s nabíjacím boxom. Pri prvom dotyku sme neboli nadšení vrchnou strieškou. Dôvodom bolo, že sa nám pocitovo zdala v pántoch krehká. Po pár dňoch nás však tento pocit prešiel. Vrchná strieška je zároveň vybavená vstavaným magnetom, ktorý slúži k pevnému uzavretiu nabíjacieho boxu. Strieška drží pevne a to aj pri silnejšom náraze či páde.

reenzia Xiaomi Haylou GT1 nabijaci box
Zdroj: Vosveteit.sk

Samotné slúchadlá sú typu unibody. Teda vyhotovené z  jedného kusu.  Sú o niečo ťažšie ako klasické, ale to je hold cena za batériu. V podstate im nemáme čo vytknúť. V ušiach držia dobre. Čerešničkou na torte je, že ponúkajú dotykové ovládanie. Dokážu rozoznať celkovo až 5 rôznych príkazov (Dvojitý dotyk / prijatie, resp. ignorovanie hovoru; Dotyk / Spustenie, resp. zastavenie prehrávania; Trojitý dotyk / aktivovanie hlasového asistenta; Dotyk na 1s. / ignorovanie prichádzajúceho hovoru; Dvojitý dotyk na ľavé slúchadlo / Vybratie predchádzajúcej pesničky; Dvojitý dotyk na pravé slúchadlo / Vybratie ďalšej pesničky).

Recenzia Xiaomi Haylou GT1_sluchadla
Zdroj: Vosveteit.sk

Slúchadlá sú zároveň vybavené malými diódami, ktoré svietia načerveno a nabielo. Červená dióda svieti v čase nabíjania, biela zas v čase, keď sú slúchadlá zapnuté.

recenzia xiaomi Haylou GT1 diody
Zdroj: Vosveteit.sk

Kvalita zvuku a ďalšie vlastnosti

Na slúchadlách nás veľmi potešilo to, že disponujú certifikáciou IPX5. To znamená, že sa nemusíte vyhýbať dažďu alebo mať obavy, že Vám do nich stečú kvapky potu počas cvičenia. Veľkým plusom z nášho pohľadu je podpora Bluetooth vo verzii 5.0. V porovnaní s Bluetooth 4.0 má totiž nový štandard okrem väčšieho dosahu aj väčšiu kapacitu prenosu dátových správ a to až 255 bytov (pozn. redakcie: prenosová kapacita Bluetooth 4.0 je 31 bytov). Vplyv to má hlavne na rýchlosť a stabilitu pripojenia. V prípade prenosu dát je rýchlosť 2Mb oproti 1Mb.  Čo to znamená? Oveľa kvalitnejší zvuk. Bluetooth 5.0 tak napríklad umožňuje bezproblémové streamovanie stereo zvuku. 

_Xiaomi Haylou GT1 recenzia kvalita zvuku
Zdroj: Vosveteit.sk

Prejdime však k  samotným slúchadlám, ktoré vo svojej cenovej kategórii môžeme zaradiť medzi nadpriemerné. V ich útrobách totiž pracuje 7,2 mm menič s vysokou citlivosťou, vďaka čomu si môžete vychutnať kvalitný stereo zvuk a zároveň o niečo kvalitnejšie basy. Z pohľadu výdrže (43 mAh) slúchadlá poskytujú približne 3 až 3,5 hodiny prehrávania hudby. Nabíjací box (310 mAh) má dostatok šťavy pre ďalších 12 hodín prehrávania. Doba ich nabíjania je približne 1,5 hodiny pomocou nabíjacieho boxu.

Xiaomi Haylou GT1 vydrz baterie
Zdroj: Vosveteit.sk

Xiaomi Haylou GT1 (EU Sklad)

Xiaomi Haylou GT1 (CN Sklad)

Záver

Slúchadlá nás milo prekvapili a to nie len dotykovým ovládaním, ktoré je návykové, ale aj nadpriemerným zvukom vo svojej cenovej kategórii. Nie tak dávno sme testovali slúchadlá Xiaomi QCY T1C TWS, ktorých cena je približne rovnaká. Musíme povedať, že je medzi nimi vidieť mierny rozdiel v kvalite zvuku, ktorý hrá v prospech Haylou GT1. V cenovej kategórii do 30€ (v prípade objednania z čínskeho skladu do 20€. Nevýhodou však je dlhšia doba čakania) sú slúchadlá pre nás voľbou číslo 1.

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close