SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi: Do 3 až 4 rokov budú 5G smartfóny štandardom

Xiaomi očakáva, že „boom“ s 5G zariadeniami by mohol nastať približne za 3-4 roky. Zároveň odhaduje, že v budúcom roku predstavia viac ako 10 5G smartfónov.

5G technológia je relatívne mladou, ale aj napriek tomu mnoho výrobcov postupne uvoľňuje prvé zariadenia s podporou tohto štandardu. Zatiaľ sa však jedná viac menej len o vlajkové lode, aj keď niektorí výrobcovia cenu tlačia stále nižšie. Za spomenutie stojí napríklad spoločnosť Huawei, ktorá len pár dní dozadu predstavila jeden z dostupnejších 5G smartfónov, zariadenie – Honor V30 Pro 5G, ktorého cena je približne okolo 500€. Okrem toho, jeden z riaditeľov spoločnosti povedal, že pracujú na dostupnejších 5G zariadeniach, kde to najlacnejšie zariadenie by malo stáť približne 140USD.

Xiaomi  chce rovnako lacné 5G smartfóny

Podobné zmýšľanie, akým uvažuje Huawei, má aj spoločnosť Xiaomi. Tá nedávno vyhlásila, že budúcoročné smartfóny s cenovkou 250€ a viac budú disponovať 5G technológiou. Portál Gizmochina.com ďalej poukazuje na ďalšie vyjadrenia jedného zo zakladateľov spoločnosti. Konkrétne hovorí o  tom, že Lei Jun, počas oznamovania finančných výsledkov spoločnosti za 3. kvartál tohto roka povedal, že verí v dostupnejšie 5G zariadenia. Jun odhaduje, že už v roku 2021 by mohli predstaviť masovo dostupný 5G smartfón s cenovkou do 1000 Yuanov (~140USD).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
5G technologia
Zdroj: flickr.com (Sean Anderson)

Spoločnosť Xiaomi ďalej predpokladá, že v roku 2020 by mohli predstaviť viac ako 10 smartfónov s podporou 5G technológie. Spoločnosť zároveň očakáva, že na čínskom trhu penetrácia 5G smartfónov bude niekde na úrovni 40 až 50%. Xiaomi zároveň verí, že „boom“ s 5G smartfónmi nastane v priebehu 3 až 4 rokov, kedy by sa mohli stať štandardom, minimálne v domácej Číne.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close