SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi dáva na pravú mieru informácie od Mediateku. Redmi Note 8 bude poháňaný iným procesorom

Xiaomi dáva na pravú mieru informácie od Mediateku. Smartfón Redmi Note 8 bude poháňaný procesorom Qualcomm Snapdragon 665.

Pár dní dozadu spoločnosť Mediatek zdieľala prostredníctvom sociálnej siete Weibo informáciu, že ich procesor Helio G90T bude poháňať smartfóny Redmi Note 8 a  Note 8 Pro. Krátko na to, spoločnosť Xiaomi zdieľala niekoľko ďalších vlastností zariadenia Note 8 Pro, vrátane AnTuTu výsledkov s  procesorom od spoločnosti Mediatek. Výsledky však boli zdieľané len pre Pro verziu zariadenia. Inými slovami, zatiaľ čo Pro verzia bude poháňaná procesorom Helio G90T, tak Note 8 verzia bude poháňaná procesorom Mediatek.

Note 8 verzia nakoniec bude mať procesor od Qualcomm

Dnes sa na Weibo stránke spoločnosti Xiaomi objavili informácie týkajúce sa zariadenia Note 8, podľa ktorých bude smartfón poháňaný procesorom od spoločnosti Qualcomm. Konkrétne modelom Snapdragon 665, ktorý nájdeme napríklad v  telefóne Xiaomi CC9e a Xiaomi Mi A3. Na tému upozorňuje portál Gizmochina.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi Redmi Note 8 procesor Qualcomm Snapdragon 665
Zdroj: Xiaomi (Weibo)

Procesor Qualcomm Snapdragon 655 bol predstavený v  apríli tohto roka. Prvým telefónom, ktorý bol vôbec predstavený s týmto procesorom bol smartfón Xiaomi Mi CC9e. CEO spoločnosti Redmi zároveň vysvetlil, prečo sa rozhodli pre procesor 665, ktorý je papierovo slabším procesorom, ako Snapdragon 660.

„Snapdragon 665 je 11nm čip, ktorý je menší ako Snapdragon 660 (pozn. redakcie: 14nm procesor). Táto menšia veľkosť uzlov znamená zvýšenie energetickej účinnosti. Ďalej tiež uviedol, že model Snapdragon 665 podporuje aj rozhranie Vulkan 1.1 API, ktoré v porovnaní s Open GL ES prináša zníženie spotreby energie o 20%. Snapdragon 665 má tiež lepší AI Engine – Hexagon 686 DSP tretej generácie v porovnaní s Hexagon 680 DSP v Snapdragon 660. K dispozícii je tiež rozšírenie Hexagon Vector Extension (HVX), ktoré prináša pokročilý zobrazovací a výpočtový výkon a celkové zlepšenie výkonu AI. “

Xiaomi Redmi Note 8 procesor Qualcomm Snapdragon 665_2
Zdroj: Xiaomi (Weibo)
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close