SpravodajstvoTechnológieWindowsWindows 10 Mobile​​Xbox

Xbox si možno už zahráte aj cez váš Windows 10 telefón

Možno ide len o chybu, alebo možno je to niečo, čo bude ako veľká novinka oznámené na najnovšej hernej konferencii E3. V tejto chvíli ide len o špekulácie.

Informáciu priniesol uživateľ portálu WindowsArea, keď čistou náhodou narazil na narážku v podobe kontextového okna naznačujúceho streamovanie hier cez XboX One appku na Windows 10 telefóny.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Toto vyskakujúce okno sa momentálne nachádza vo Windows 10 aplikáciach pre Xbox (aj v bete). Keď sa pozriete na informácie o hre a ste zároveň pripojený k vášmu Xboxu, tak dostanete na výber záhadnú možnosť „Play from console“ (hrať z konzole) spolu so streamovacím logom.

Táto funkcia zatiaľ nefunguje, ak sa pokúsite možnosť spustiť, tak aplikácia vás len upozorní, že túto funkciu nemôžete v súčasnosti využiť. Streamovanie hier na váš alebo cez váš telefón by mohlo byť o to jednoduchšie, keďže Microsoft nedávno ohlásil, že s Windows 10 telefónom budete môcť využívať aj Xbox One ovládač.

Microsoft by nebol prvý, ktorému by sa to podarilo, keďže Sony už túto funkciu má, a preto sme zvedavý, či Microsoft príde aj s niečim úplne novým v rámci tejto funkcie alebo ide celý čas len o špekuláciu.

xbox stream

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close