SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Windows Phone 8.x od dnešného dňa oficiálne končí

Aplikácie na smartfónoch s operačným systémom Windows Phone 8.x od dnešného dňa už neaktualizujete

Kedysi jedna z najrozšírenejších verzii operačného systému Windows Phone, resp. Windows Mobile dnes končí s oficiálnou distribúciou aktualizácií pre aplikácie a hry. Reč je konkrétne o verzii systému Windows Phone 8.x.

Aplikácie pre Windows Phone 8.x už neaktualizujete

„1. júla 2019 – Spoločnosť Microsoft prestane distribuovať aktualizácie aplikácií do zariadení Windows Phone 8.x alebo starších zariadení.

Stále budete môcť publikovať aktualizácie všetkých aplikácií (vrátane aplikácií s balíčkom Windows Phone 8.x alebo starších). Tieto aktualizácie sa však sprístupnia len zariadeniam so systémom Windows 10.“, píše na stránkach Microsoft.

Definitívne K.O. mobilný operačný systém Windows Phone 8.x dostane 1. júla 2023, kedy Microsoft plánuje pozastaviť úplne všetky aktualizácie pre Windows 8 a Windows 8.1 zariadenia.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Opatrenia vyššie by nemali momentálne postihnúť používateľov Windows 10 Mobile. Druhým dychom však treba dodať, že aplikácií ako aj vývojárov, ktorí sa ešte aj naďalej venujú aktívnemu vývoju mobilných aplikácií či hier pre mobilný Windows je ako šafranu.

Používate ešte mobilný Windows alebo ste ho niekedy v minulosti používali?

 

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez WhatsApp kanály
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close