SpravodajstvoWindows

Windows on ARM spolu s procesorom Snapdragon 835 konečne prinesie big.Little technológiu

Pri predstavení Windows on ARM v spolupráci s Qualcomm nás spoločnosť Microsoft potešila informáciou, že sa nič na celom systéme nezmení. Operačný systém Windows 10 musí presedlať na novú architektúru ale stále s kompatibilitou x86 architektúry, preto sa Microsoft rozhodol predstaviť koncept budúceho procesoru, ktorý bude základom pre Windows hlavne na smartfónoch a tabletoch.

Presedlanie operačného systému Windows 10 na ARM konečne prinesie podporu ARM big.Little technológie. Technológia big.Little je zameraná hlavne na optimalizácia spotreby elektrickej energie. Pri tejto technológií sa využívajú vysoko výkonné ARM CPU jadrá, ktoré sú skombinované so zase naopak vysoko úspornými ARM CPU jadrami. Vďaka tomu má celý procesor vyšší maximálny výkon, vyššiu stabilitu výkonu, zlepšené výkonu pri paralelnom spracovávaní procesov s veľmi nízkymi energetickými požiadavkami.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najnovší big.Little software a jeho platformy dokážu ušetriť až 75% elektrickej energie, pričom výkon sa pri vysokom zaťažení zlepší až o 40%. Táto technológia prináša veľkú výhodu najmä pri pohotovostnom režime, v ktorom by mal laptop vďaka tejto technológií vydržať až 4-5 krát dlhšie ako dnešné laptopy. Veľkou výhodou má byť aj veľmi rýchle okamžité zapnutie, ktoré má byť na úrovni dnešných smartfónov.

Zdroj: mspoweruser.com

Doposiaľ jediný certifikovaný ARM procesor pre Windows 10 je už pár krát spomínaný procesor Qualcomm Snapdragon 835. Vyššie sme spomínali, ako funguje najnovšia big.Little technológia. S touto technológiou sa v procesore Snapdragon 835 nachádzajú 4 veľmi výkonné jadrá a ďalšie 4 energeticky úsporné jadrá. Celá doska je spolu s procesorom veľmi malá (až o 30% menšia), pričom obsahuje všetky potrebné chipsety ako LTE modem, GPS, WIFI.  Vďaka tomu, majú firmy možnosť začať vyrábať nové zariadenia bez chladenia s oveľa väčšími batériami.

Prvé zariadenia používajúce túto technológiu majú byť predstavené koncom tohto roka od spoločností ASUS, HP a Lenovo.

Zdroj: mspoweruser.com

 

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close