ANDROIDSpravodajstvoZariadenia

Takto vyzerá smartfón OnePlus 5

Čínsky výrobca smartfónov, spoločnosť OnePlus, včera predstavila novú vlajkovú loď, smartfón OnePlus 5. Spoločnosť je známa vďaka svojim výborným smartfónom, ktoré konkurujú tým najlepším. Smartfóny OnePlus sú ale cenovo oveľa dostupnejšie ako jeho konkurenti, aj napriek tomu že, v sebe skrýva najlepší a najvýkonnejší hardware, aký sa v dnešných smartfónoch nachádza. Nový OnePlus 5 bude ale silným konkurentom pre vlajkové lode od iných spoločností ako Samsung Galaxy S8 alebo Apple iPhone 7. OnePlus 5 prichádza so skvelými špecifikáciami, krásnym dizajnom a dobrou cenovkou.

Technické špecifikácie

OnePlus 5 prichádza so skvelými špecifikáciami a pokračuje tak v šľapajách jeho predchodcu OnePlus 3. Tento smartfón bude k dispozícií v 2 variantoch, s 6 GB pamäte RAM alebo s 8 GB pamäte RAM.  O celkový chod smartfónu sa stará procesor Qualcomm Snapdragon 835 na frekvencií až do 2.45 GHz. Na výber sú taktiež 2 varianty veľkosti interného úložiska. Lacnejší model ponúka 64 GB úložisko a drahší až 128 GB. V oboch modeloch je veľmi rýchly typ úložiska UFS 2.1. OnePlus 5 ponúka 5,5 palcový Full HD Optic AMOLED displej, tak ako jeho predchodca. Myslíme si že batéria s kapacitou 3300 mAh poteší naozaj každého budúceho vlastníka tohto smartfónu. Zaujímavou funkciou je aj rýchle nabíjanie Dash Charge alebo najnovšia technológia Bluetooth v5.0. Predinštalovaným operačným systémom je Oxygen OS, ktorý má svoje základy v operačnom systéme Android 7.1 Nougat.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: vlastný

Najnovšia vlajková loď OnePlus 5 disponuje duálnym fotoaparátom s najvyšším rozlíšením trhu so smartfónmi. Fotoaparát je výborný vďaka kombinácií dvoch snímačov od spoločnosti Sony. Presnejšie ide o 16MP snímač s clonou f/1,7 a druhý 20MP snímač s clonou f/2,6. Samozrejmosťou je výborný zoom fotoaparátu alebo efekt rozmazaného pozadia. Spoločnosť si uvedomuje konkurenciu dnešných smartfónov, preto investovala až 80% zdrojov pri vývoji fotoaparátu do softvéru.

Cenovka smartfónu

Najnovšia vlajková loď OnePlus 5 bude samozrejme o niečo drahšia ako jeho predchodca OnePlus 3. Lacnejší model s 6 GB pamäte RAM a 64 GB interným úložiskom dostal cenovku 499 EUR. Drahší model s 8 GB pamäte RAM a 128 GB interným úložiskom je dostupný za 559  EUR. Smartfón OnePlus 5 si môžete už teraz objednať na stránke spoločnosti OnePlus, pričom musíte zadať kód „clearer photos“. Na stránke je taktiež dostupné množstvo doplnkov a príslušenstva za zvýhodnené ceny.

Zdroj: oneplus.net

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close