Spravodajstvo

Najväčšou, zatiaľ neviditeľnou výsadou Win10 bude DX12

Veľa sa o tom nehovorilo, ale nový Windows 10 masívne podporuje Direct X 12. Už sa to spomínalo, ale výsledky zatiaľ nie sú známe. To sa má ale všetko zmeniť tento rok. Konkrétne v marci, keď sa Microsoft bude výrazne angažovať na známom evente Game Developer Conference. Tu sa predstavujú najväčšie novinky, hlavne z oblasti hier. A nevyhnutnou súčasťou hier je samozrejme aj herná architektúra, výkonnosť vašich želiez, zlepšená grafika a ušetrený výkon.

Windows 10 Direct X 12

Konferencia sa bude konať v San Franciscu od 14 do 16. marca a Microsoft tu bude mať vlastný panel. Panel povedie vedúci vývoja Max McMullen, ktorý sa sústredí na pokrok s technológiou DirectX 12. Hlavný dôraz bude daný na školenie vývojarov a inštruktáž ako správne konvertovať hry a software na DirectX 12. Týmto Microsoft nepriamo navádza ľudí používať Windows 10.

Intel tu bude mať tiež vlastný priestor, kde bude predstavovať, ako zase zladiť DirectX 12 spolu s Unreal Enginom 4.

Tento rok bude z tohto pohľadu veľký, keďže príde veľa nového hardwaru a aj softwaru optimalizovaného špeciálne pre DirectX 12. Netreba zabudnúť, samozrejme, na množstvo počítačových hier, ktoré budú špeciálne optimalizované pre DX12 a poriadne „vyskúšajú“ vaše železá. Nie je divu, že Microsoft tak tlačí na promo DX12, keďže mu to môže len prilákať nových užívateľov na Windows 10, ktorý je špeciálne optimalizovaný pre DX12.

Nevyhnutne s týmito zmenami ale príde aj nutnosť investície do nového hardwaru. Svrbí vás už peňaženka? 🙂

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close