APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

WhatsApp zaútočil na Telegram. Ten mu to však vrátil a riadne ho zosmiešnil!

WhatsApp zaútočil na Telegram. Spočiatku to vyzeralo ako dobrý marketingový ťah, reakcia Telegramu však poriadne zosmiešňuje WhatsApp.

Služba WhatsApp od začiatku tohto roka zažíva turbulentné obdobie. Dôvodom je zmena podmienok používania služby, ktorá bola niekoľkokrát odsúvaná a to až do 15. mája. Okrem toho, že vo všeobecnosti sa používateľom nepáči, že budú zdieľať viac informácií so službou vrátane tretích strán, tak nemecké orgány dokonca naprieč krajinou zakázali ich zavedenie. Čo je pre službu ešte horšie, tak nemecký komisár pre ochranu údajov Johannes Casper, chce docieliť zakázanie nových podmienok naprieč celou Európou. Inými slovami, o nových podmienkach služby budeme pravdepodobne čoskoro počuť znova.

Samozrejme, najviac z humbugu okolo nových podmienok, vyťažila konkurencia. Ide najmä o služby ako sú Signal, či Telegram. Najnovšie si WhatsApp zobral na mušku druhú menovanú spoločnosť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

WhatsApp zaútočil na Telegram. Na zosmiešnenie WhatsAppu stačili 3 vety

Ako môžete vidieť v statuse nižšie, tak WhatsApp píše, že ľudia nevedia, že správy odoslané prostredníctvom Telegramu, nie sú prednastavené ako šifrované. Pravdou je, že tomu tak v skutočnosti aj je. Ak chcú používatelia využívať funkciu šifrovaných správ, tak si ju musia najprv manuálne zapnúť.

Reakcia Telegramu však stojí za to. Tá dáva do pozornosti, že ich používatelia vedia ako fungujú veci. Zároveň však reaguje na správu, ktorá sa zobrazuje používateľom v súvislosti s šifrovaním komunikácie pri vytvorení nového chatu. Konkrétne upozorňuje na to, že v prípade aktívnej funkcie záloh, pristupovať k obsahu môžu viaceré spoločnosti. Konkrétne hovorí, že Apple môže pristupovať k zálohám WhatsAppu cez iCloud, Google môže pristupovať k zálohám cez Google Disk a rovnako aj samotný WhatsApp môže k týmto údajom pristupovať vzhľadom na to, že pri nastavovaní nového zariadenia, obnovuje zálohu.

Mimochodom, akceptovali ste nové podmienky služby WhatsApp, alebo ste sa rozhodli využívať inú službu za účelom komunikácie s vašimi známymi a priateľmi? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

via androidpolice.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close