APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

WhatsApp objasňuje obavy spojené s aktualizáciou zásad ochrany osobných údajov

Oznámenie zmeny podmienok používania služby WhatsApp vyvolalo masívny úbytok používateľov

Posledné dni sú pre WhatsApp doslova šialenými. Potom, ako spoločnosť oznámila novú politiku spojenú so zdieľaním dát so sociálnou sieťou Facebook, tak milióny používateľov prešlo na konkurenčné platformy. Olej do ohňa prilial ešte aj Elon Musk, ktorý prostredníctvom sociálnej siete Twitter zdieľal status „Používajte Signal“. Ten spôsobil masový záujem o službu Signal, až služba nestíhala vybavovať nové registrácie včas. Dôvodom úbytku používateľov bola notifikácia nižšie, ktorá upozorňovala na nové podmienky používania služby.

WhatsApp nove podmienky pouzivania
Zdroj: xda-developers.com

Najnovšie WhatsApp prostredníctvom sociálnej siete Twitter zdieľal status, v ktorom všetkých svojich používateľov uisťuje, že ich správy budú aj naďalej v bezpečí. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

WhatsApp objasňuje aktualizáciu svojich zásad ochrany osobných údajov

Ako môžete vidieť nižšie, tak WhatsApp sa snaží používateľom služby objasniť, že zmena podmienok používania služby nijako neovplyvní súkromie správ s priateľmi, alebo rodinou. 

„Chceme vyvrátiť všetky fámy a uistiť vás na 100%, že pokračujeme v ochraňovaní súkromia vašich  správ prostredníctvom end-to-end šifrovania…“ píše WhatsApp v statuse nižšie.

V statuse vyššie spoločnosť vysvetľuje, že služba neukladá žiadne logy ohľadne správ, alebo hovorov. Ďalej hovorí, že WhatsApp nemôže vidieť presnú polohu používateľov, a to ani Facebook. Spoločnosť ďalej hovorí, že WhatsApp nezdieľa vaše kontakty s Facebookom. Ďalej prízvukuje, že skupinové konverzácie aj naďalej zostávajú súkromnými. WhatsApp ďalej upozorňuje na prítomnosť funkcie miznúcich správ, a zároveň hovorí, že aj naďalej si môžu používatelia vyžiadať a stiahnuť všetky dáta, ktoré o nich spoločnosť ukladá.

Via beebom.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close