SamsungSpravodajstvoTechnológie

Výrobu nových vlajkových procesorov Snapdragon 865 od Qualcommu bude mať pod palcom opäť Samsung

Výrobné linky juhokórejského Samsungu budú v budúcom roku ešte o čosi vyťaženejšie, ako dnes. Qualcomm sa totižto s juhokórejským gigantom po roku opäť dohodol na vzájomnej spolupráci pri výrobe vlajkových procesorov Snapdragon. Výrobu vlajkového procesoru pre väčšinu Android zariadení v budúcom roku si tak s ročnou prestávkou zoberie pod svoje krídla opäť Samsung. S informáciami o novom kontrakte medzi spomínanými výrobcami prišiel ako prvý taiwanský technologický portál digitimes.com.tw.

Dohoda s predošlým dodávateľom nebola úspešná

Vlajkové procesory Snapdragon od Qualcommu opustili výrobné linky Samsungu ešte v minulom roku. Juhokórejčania totižto už v minulosti vyrábali procesory Snapdragon 845, ktoré boli postavené ešte 10nm výrobným procesom. Qualcomm ale medzičasom posunul svoj vývoj a nový Snapdragon 855, ktorý je využívaný najmä tento rok, si vyžadoval nový 7nm výrobný proces. V čase rozhodovania bola najlepšou alternatívou spoločnosť TSMC, ktorá nie je v oblasti výroby mikročipov taktiež žiadnym nováčikom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najnovšie správy ale naznačujú, že Qualcomm uzatvoril novú dohodu opäť so spoločnosťou Samsung, ktorá bude taktiež využívať 7nm výrobný proces. Presnejšie, využívaný bude najmodernejší ultrafialový proces s označením EUV, s ktorým má Samsung výborné skúsenosti. Práve nový výrobný proces je základom pre mikročip novej generácie priamo od Samsungu, ktorý bude zrejme poháňať vlajkový smartfón Galaxy Note 10. Zatiaľ však ale ešte nie je známe, či bude model s čipom novej generácie dostupný aj v našich končinách.

Výroba sa začne už o pár mesiacov

Juhokórejský gigant začne s výrobou prvých procesorov Snapdragon 865 pre Qualcomm už koncom tohto roka. V smartfónoch sa tak objavia tradične až začiatkom ďalšieho roka, kedy budú predstavené aj prvé vlajkové lode niektorých výrobcov. Spoločne s procesormi od Qualcommu sa zrejme začne výroba procesorov aj pre ďalších výrobcov ako Nvidia, či IBM. Samozrejme, na zozname je ešte množstvo ďalších, ktorí budú využívať najnovší a najmodernejší výrobný proces, na ktorý má aktuálne ako jediný kapacity práve Samsung.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close