Spravodajstvo

Výkonný predseda Googlu kritizuje názor Elona Muska na AI. Máme sa báť budúcnosti?

Na VivaTech konferencií v Paríži sa na adresu Elona Muska vyjadril Eric Schmidt, terajší výkonný predseda Googlu. Myslí si totiž, že z umelej inteligencie bude ľudstvo iba benefitovať. Problémy s nedostatkom pracovných miest by podľa neho nemali vôbec nastať, keďže kvôli starnutiu populácie sa bude množstvo pracovných pozícií stále zvyšovať.

Zneužívanie umelej inteligencie

Schmidt na konferencií povedal: „Myslím si, že Elon sa mýli. Nerozumie, že benefity, ktoré táto technológia ponúkne, budú robiť ľudí múdrejšími. Faktom je, že umelá inteligencia a strojové učenie sú zásadne dobré pre ľudstvo.“

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Na obavy Elona Muska ohľadom negatívnych následkov na ľudskú populáciu uviedol: „Príklad ktorý by som uviedol je nasledovný, nevynašli by ste telefón len kvoli jeho možnému zneužitiu zlými ľuďmi? Nie, vynašli by ste ho a potom sa snažili zabrániť jeho zneužitiu.“

„Vyhynutie“ pracovných pozící?

Na ďalšiu veľkú obavu súvisiacu s AI, ktorou má byť vyhladenie istých pracovných pozíc kvôli neustálemu zdokonaľovaniu sa, odpovedal Eric Schmidt s optimizmom. Hovorí, že rodiny majú stále menej a menej detí, a tak tu vskutočnosti nastane prebytok pracovných miest, ktoré pomôže vyplniť umelá inteligencia. Podľa neho bude robiť ľudí múdrejšími a značne im urýchľovať prácu.

Minulý rok sa k postoju majteľa Tesly a SpaceX postavil chrbtom aj Mark Zuckerberg, ktorý povedal, že Elon berie budúcnosť až moc negatívne a to čo si myslí je nezodpovedné. Jeho slová poukazovali na vyjadrenie Elona, v ktorom spomínal, že AI predstavuje riziko spoločnosti a ľudia nebudú vedieť zaujať k nemu postoj, až dokým umelá inteligencia nebude chodiť po uliciach a strieľať ľudí.

Optimistické výpovede oboch vysokopostavených spomínaných osobností sú však celkom opodstatnené, keďže aj Google aj Facebook pracujú na vývoji umelej inteligencie vo veľkom, a tak zostávajú ohľadom tejto témy pozitívni.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok: medium.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close