V čom sa líšia MIUI aplikácie pre správy a volania od Google aplikácií? Pozrite sa na rozdiely!

MIUI aplikácie či tie od Google? Ktoré aplikácie pre správy a volania sú lepšie pre vaše Xiaomi? Pozrite sa na hlavné rozdiely medzi nimi!

Xiaomi vs google
Zdroj: Xiaomi, Google, Pixabay.com (Geralt)

Aplikácie pre správy a volania sú pre majiteľov Xiaomi smartfónov stále kontroverznou témou. Dnes v smartfónoch prevládajú aplikácie od Google. I napriek tomu sa medzi nami stále nájdu pamätníci, ktorí spomínajú na MIUI aplikácie. Xiaomi nám pred pár dňami dalo možnosť sa vyjadriť, ktoré aplikácie by sme využívali radšej, a preto vám teraz prinášame prehľad rozdielov medzi týmito aplikáciami, ktoré využívame takmer denne.

MIUI aplikácie

MIUI aplikácie pre správy a volania boli distribuované do Xiaomi smartfónov od počiatku výroby smartfónov. Pravidlá ochrany spotrebiteľov a európske pravidlá však prinútili Xiaomi buď spraviť zásadné zmeny vo svojich aplikáciách, alebo priniesť do smartfónov v Európe alternatívu pre ich vlastné aplikácie. Xiaomi sa tak rozhodlo siahnuť po Google aplikáciách, ktoré sú do smartfónov distribuované od predstavenia modelu Mi 9T Pro vrátane.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

MIUI aplikácie boli populárne najmä vďaka funkcii nahrávania hovorov. Mnohým táto funkcia v Google aplikáciách chýba i keď nám Google už dlhšiu dobu sľubuje príchod tejto funkcie i do ich aplikácie. Ďalšou užitočnou funkciou boli skryté konverzácie, ktoré fungovali na princípe skrytej galérie či skrytých súborov. Google aplikácie nám umožňujú správy len archivovať, pričom MIUI aplikácie nám priniesli i možnosť skrytia a zaheslovania určitých konverzácií.

Google volania a správy

I keď sa to možno nezdá, tak i Google aplikácie majú svoje pozitíva. Hlavným z nich sú RCS správy. Tie sú síce možné i v MIUI správach, no tie ich klasifikujú ako MMS správy, a tak nepovoľujú rozšírené četové funkcie. Google nám už nejakú dobu umožňuje využívať četové funkcie v správach, teda plnohodnotné četové hlavičky, odosielať emoji reakcie na správy a vidieť, či bola správa prečítaná. Práve tieto četové funkcie fungujú na veľkom množstve Android smartfónov, a to nahráva do karát práve Google aplikáciám.

Určite je však veľkou výhodou i synchronizácia kontaktov, ktorá je jednoduchšia, ak sme zvyknutí všetko zálohovať na Google účet. MIUI aplikácie síce povoľujú synchronizáciu i s Google, primárne si však určujú MIUI konto.

Ktoré aplikácie sú vaše preferované? Veríme, že ak ste v tejto otázke stále nemali jasno, tak práve vďaka tomuto porovnaniu ste si dokázali utvoriť obraz o týchto aplikáciách. Zahlasovať za svojho obľúbenca ešte stále môžete, tak prečo to nevyužiť? Ako na to sa dočítate v tomto článku!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre