AppleSpravodajstvoXiaomi

Útočí Xiaomi na Apple? Už čoskoro by Xiaomi mohlo byť druhým najväčším výrobcom!

Xiaomi útočí na popredné priečky výrobcov a Apple by sa pomaly malo obávať. Ovládne táto čínska spoločnosť rebríček top výrobcov?

Xiaomi je nepochybne jedným z najväčších výrobcov smartfónov, ktorý sa vie presadiť. Spoločnosti veľmi pomohol úpadok Huawei, na ktorom profitovala najmä spoločnosť pod vedením Lei Juna a teraz si berie za cieľ ďalšieho giganta. Hovoríme o americkej spoločnosti Apple, ktorá sa pred Xiaomi v rebríčku za prvý kvartál 2021 umiestnila len o kúsok a do budúcna to bude mať ťažké. Na prvé miesto sa však Xiaomi stále nedoťahuje.

Xiaomi smeruje vyššie

V rebríčku najväčších výrobcov smartfónov sprostredkovanom portálom Xiaomiadictos.com sa Xiaomi umiestnilo na tretej priečke. To však nie je prekvapivé, pretože spoločnosť si tretie miesto drží už dlhšiu dobu. Prekvapivé sú však percentá, pretože Xiaomi so svojími štrnástimi percentami pomaly ale isto útočí na giganta Apple. Americká „jablčná“ spoločnosť si vyslúžila pätnásťpercentný podiel na trhu, čím je len o jedno percento pred mladou značkou z Číny.

Prvé miesto však stále okupuje juhokórejský Samsung, ktorý je so svojimi 22% stále na bezpečnom mieste. Nič však nevylučujeme a ak sa Xiaomi podarí prekonať v predajoch i spoločnosť, akou je Apple, o nejakú dobu by táto čínska spoločnosť mohla sedieť na tróne výrobcov.

Rebríček výrobcov smartfónov Q1 2021 Xiaomi
Zdroj: Xiaomiadictos.com

V závese i ďalšie čínske značky

Za Xiaomi na štvrtom mieste sa umiestnila ďalšia mladá čínska spoločnosť, teda Oppo. Spoločnosť čím ďalej, tým viac o sebe dáva vedieť i na globálnom trhu a očividne jej to prospieva. Získala si totiž až 11%, teda len o percento viac ako spoločnosť Vivo. Tá dopĺňa rebríček TOP 5 a i keď u nás na Slovensku zatiaľ nepôsobí, v susednej Českej republike sa postupne rozmáha a je len otázka času, kedy príde i ku nám.

Prekvapivou informáciou je však absencia bývalého giganta Huawei, ktorý kedysi stál na predných priečkach, dnes ho však zužujú sankcie. S príchodom vlastného operačného systému by však Huawei mohol znovu „naskočiť na koňa“ a vyšplhať sa medzi špičkové spoločnosti.

Prekvapuje vás pozícia Xiaomi? A ktorá spoločnosť je vaším favoritom? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close