SpravodajstvoXiaomi

Unikla cena modelu Redmi Note 11 4G: Na 4G model je však vyššia, ako sme očakávali!

Redmi Note 11 4G prinesie výbavu, ktorá nás pravdepodobne poteší. Cena tohto modelu však nebude už toľko prívetivá, ako by sme čakali.

Modelový rad Redmi Note 11 je už za rohom a s blížiacim sa predstavením unikajú i informácie ako o výbave, tak i o dizajne či dokonca cene modelov. Aktuálne sa môžeme sústrediť na 4G verziu základného smartfónu, ktorý má prísť s čipsetom od spoločnosti Qualcomm. Unikla i cena tohto zariadenia, ktorá nás pravdepodobne vôbec nepoteší. Redmi svoje smartfóny postupne zdražuje, za čím môže byť i celosvetová polovodičová kríza. Komponentov je jednoducho nedostatok a nech sa čínsky gigant snaží akokoľvek, úplne nízke ceny sa mu už udržať nedaria. Do svojho portfólia sa však snaží dostať i 4G modely, akým bude i Redmi Note 11 4G. Podľa portálu Xiaomiadictos.com bude cena tohto zariadenia i tak vyššia, ako by sme očakávali.

Unikol i základ výbavy modelu Redmi Note 11 4G

Predtým, ako sa spoločne pozrieme na cenu nového modelu, tak si vymenujeme uniknutú výbavu smartfónu. Základom smartfónu má byť čipset Snapdragon 680, ktorý sme zatiaľ na našom trhu mohli vidieť len v útrobách modelu Realme 9i. Predchodca modelu Redmi Note 11 4G využíval čipset Snapdragon 678, v tomto smere tak ide určite o pokrok. Na globálny trh by sa mal model dostať v troch farbách, medzi ktoré môžeme zarátať Star Blue, Graphite Grey a Twilight Blue.

Čo sa týka displeja, Redmi Note 11 4G má získať 6.5″ IPS LCD panel s podporou 90Hz obnovovacej frekvencie. Ďalej sa môžeme tešiť na veľkú výdrž batérie, keďže Redmi plánuje nasadiť 5000mAh batériu. Doplnkom základného a zrejme najlacnejšieho modelu zo série bude i 50mpx hlavný snímač kamery. Ako sme však spomenuli, že model by mal byť najlacnejší, cena vás zrejme nepoteší.

Najnižšia pamäťová konfigurácia len tak niekomu nepostačí

Redmi Note 11 4G má byť najmenej vybaveným modelom z celej série, čomu nasvedčuje i možnosť pamäťovej konfigurácie. Pri najmenšom úložisku nám tak model má ponúknuť 4GB pamäte RAM v kombinácii s 64GB interného úložiska za 250€. Vyššia pamäťová konfigurácia s 128GB interného úložiska má byť na trhu za 290€ a najvyššia možnosť úložiska má ponúknuť 6GB pamäte RAM v kombinácii so 128GB interného úložiska. Cena tohto zariadenia má byť však na úrovni až 330€. Nebudeme klamať, ak by sme chceli tento model používať na trochu zložitejšie úkony, potrebovali by sme najvyššiu konfiguráciu. Cena tohto modelu je však o niečo vyššie, ako sme očakávali.

Očakávame, že ostatné modely zo série Redmi Note 11 nastavia podobnú či vyššiu cenu. Treba však nakoniec dodať, že množstvo z nich vsadí na lacnejšie čipsety od spoločnosti MediaTek, čím si budú môcť udržať podobnú cenu s oveľa lepšou výbavou.

Tak čo, pozdáva sa vám predbežná výbava najlacnejšieho smartfónu z radu Redmi Note 11? A robíte si na niektorý model zálusk? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close