Spravodajstvo

Práve keď sme si mysleli, že nový BlackBerry smartfón už neuvidíme, tak prichádza oznámenie, ktoré hovorí presný opak

Hoci BlackBerry ukončilo podporu pre svoje staršie zariadenia začiatkom tohto roka, tak spoločnosť vraví, že „nie je mŕtvou“.

Spoločnosť BlackBerry je v technologickej komunite dobre známou a to aj napriek tomu, že sme dlhú dobu od toho výrobcu nevideli žiaden nový telefón. Nedávno spoločnosť ohlásila, že od 4. januára ukončuje podporu pre všetky svoje zariadenia, ktoré bežia s BlackBerry OS. Dokonca zariadenia s týmto OS stratili i základné funkcie, ako je napríklad možnosť riadne telefonovať.

Rovnako treba uviesť, že BlackBerry od februára 2020 pútalo viackrát pozornosť médií. Dôvodom je, že spoločnosť niekoľkokrát oznámila koniec pôsobenia v oblasti smartfónov, ale i veľký comeback.

Asi najväčšiu ováciu zožalo ohlásenie, kedy spoločnosť ohlásila spoluprácu s OnwardMobility a FIH Mobile. Z tejto spolupráce mal vzniknúť nový prémiový 5G smartfón. Predstavený mal byť v roku 2021.

„Nie sme mŕtvi“ hovorí BlackBerry

Samozrejme, ako spoločnosť ukončila podporu pre svoje staršie zariadenia, internet obehli správy, že BlackBerry opäť raz končí. Zdá sa však, že spoločnosť svoju budúcnosť vidí inak. Najnovšie na stránkach OnwardMobility sa objavilo oznámenie, ktoré hovorí, že spoločnosť „nie je mŕtvou“.

„Všetkým z vás, ktorí ste tak dlho trpezlivo čakali na nové správy od OnwardMobility, sme si pokorne vedomí toho, že vám dlhujeme určitú formu komunikácie, keď vstupujeme do roku 2022.“ píše spoločnosť. OnwardMobility ďalej dodáva: „Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, nie sme mŕtvi.“

Spoločnosť v rámci oznámenia ďalej vysvetľuje, že rok 2021 bol pre ňu náročným pričom sa stretli s viacerými prekážkami, ktoré im zabránili v predstavení nového zariadenia. OnwardMobility však dodáva, že aj naďalej pracujú na novom ultra bezpečnom 5G podnikovom smartfóne, ktorý ponúkne i klávesnicu.

Bližšie podrobnosti o novom smartfóne spoločnosť však neprináša. Nám preto nezostáva nič iné, ako len čakať na ďalšie informácie. V každom prípade, hneď ako budú dostupné ďalšie podrobnosti o nadchádzajúcom zariadení, tak vás budeme o nich informovať.

Zobraziť komentáre
Close
Close