ANDROIDSpravodajstvoZariadenia

Údajne by sme sa mohli dočkať Nokie 1, ktorá by mala prísť v rámci programu Android Go

Začiatkom tohto mesiaca sme vám priniesli report týkajúci sa nového operačného systému z kuchyne Google – Android Go. Jedná sa odľahčenú verziu operačného systému Android, ktorá je optimalizovaná pre zariadenie s 512MB až 1GB RAM.

Spoločnosť HMD počas uplynulého roka priniesla na trh viacero smartfónov, ktoré niesli číselné označenia ako sú Nokia 6, Nokia 7 a ďalšie. Avšak absentovala Nokia 1. To by sa malo však čoskoro zmeniť. Spoločnosť totiž podľa najnovších informácií údajne plánuje priniesť zariadenie Nokia 1 v marci budúceho roku. Smartfón by mal byť poháňaný operačným systémom Android Go. Už asi ako tušíte tak smartfón by mal patriť do kategórie takzvaných low-entry smartfónov. Inými slovami bude určený pre menej náročných zákazníkov. Eldar Murtazin, ruský žurnalista ďalej uvádza, že smartfón by mal ponúknuť 1GB RAM, 8GB úložného priestoru a HD displej. Cenovka by mala byt okolo 80€.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nokia 1 nebude jediným smartfónom, ktorý na trh príde s operačným systémom Android Go. Na obdobnom zariadení podľa dostupných informácií pracuje aj spoločnosť Huawei.

Zdroj: WinFuture.de

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close